Leśne molo w Starym Sączu - szlak, dojazd, wstęp
Beskid Sądecki,Beskidy,Góry,Polska

Leśne molo w Starym Sączu – szlak, dojazd, wstęp

Leśne molo w Starym Sączu to według nas najciekawsza atrakcja tego miasta. Leśne molo to ścieżka w koronach drzew o długości 212 metrów, które ulokowano na Miejskiej Górze (420 m n.p.m.) wznoszącej się nad zabudowaniami Starego Sącza. Przejście przez leśne molo nie tylko pozwala zobaczyć drzewa z poziomu ich koron, ale i poczuć nieco adrenaliny stąpając po potężnym hamaku, czy wiszącym mostku. Na koniec przemierzania leśnego mola czeka na nas punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na miasto i Kotlinę Sądecką. Co istotne, wejście na leśne molo w Starym Sączu jest całkowicie bezpłatne. 

Leśne molo w Starym Sączu
Leśne molo w Starym Sączu

Leśne molo w Starym Sączu- gdzie zaparkować, by na nie wyruszyć? 

Najkorzystniejszą opcją dotarcia na leśne molo w Starym Sączu będzie pozostawienie samochodu w centrum tego miasta. Z rynku, na którego płycie znajduje się sporej wielkości parking (w dni powszednie płatny) na Miejską Górę, na której ulokowana jest ścieżka w koronach drzew mamy do pokonania ok. 1,5- kilometrowy odcinek

Z rynku w Starym Sączu podążamy ulicą Królowej Jadwigi, którą docieramy do mostku na niewielkiej rzeczce. Przekraczamy go i przed nami wyrasta stroma ulica, która zaprowadzi nas do celu naszej wędrówki. Tutaj także pojawiają się pierwsze kierunkowskazy wskazujące nam leśne molo. 

Ścieżką przyrodniczą na Ścieżkę w koronach drzew

Gdy pokonamy stromą ulicę wiodącą ku Miejskiej Górze dotrzemy na skraj kompleksu leśno-parkowego. Znajduje się tutaj punkt widokowy, tablica informacyjna z mapą oraz historią tego miejsca, a także początek ścieżki przyrodniczej, której przebieg wyznaczają konstrukcje przypominające krople rosy. W ich wnętrzu możemy dojrzeć kolejne fazy rozwoju kumaka górskiego. Od skrzeku, przez kijankę po dorosłego osobnika. Krople rosy mają natomiast wskazywać na bardzo istotną rolę wody w rozwoju wszystkich płazów. Fantastyczna inicjatywa! Wędrując od jednej do drugiej kropli rosy (łącznie jest ich 7) dotrzemy aż do samego wejścia na leśne molo. Z centrum Starego Sącza to ok. 1,5 kilometra, które zajmie nam wraz ze spokojnym zapoznaniem się z tablicami informacyjnymi ok. 40 minut. 

Leśne Molo w Starym Sączu – unikatowa atrakcja na mapie Małopolski

Leśne molo w Starym Sączu ma 212 metrów długości i pozwala ono na spacer w koronach drzew. Na molo znajdują się ławeczki, na których można usiąść, odpocząć i wsłuchać się w odgłosy lasu. Przemierzając leśne molo natrafimy także na potężnej wielkości hamak, na którym można się położyć i odpocząć. Jest tylko jeden szkopuł w tej historii- hamak jest zawieszony 18 metrów nad ziemią! 

Leśne molo w Starym Sączu
Leśne molo w Starym Sączu
Leśne molo w Starym Sączu
Leśne molo w Starym Sączu
Leśne molo w Starym Sączu
Leśne molo w Starym Sączu

Jeśli za mało nam adrenaliny to kawałek dalej czeka na nas wiszący most, który nieco się chwieje. Dla tych, którzy mają lęk wysokości, mamy jednak dobrą wiadomość- mostek można obejść bokiem. Już tak łatwo nie jest z kolejną atrakcją, czyli punktem widokowym, z którego rozpościera się panorama na miasto, Kotlinę Sądecką oraz wznoszące się nad nią szczyty Beskidu Sądeckiego oraz Niskiego. Aby na niego wejść należy przejść przez szklany odcinek podestu.

Pod nami będziemy mieli 18 metrów przestrzeni- dla osób z lękiem wysokości fakt ten jest z pewnością nie do zaakceptowania. Z mola można zejść po krętych schodach i zobaczyć tą potężną konstrukcję “od dołu”. Polecamy Wam takie rozwiązanie, bo widok leśnego molo z tej perspektywy zrobił na nas ogromne wrażenie. 

Pomysł wzniesienia leśnego mola w Starym Sączu sprawił, że miasto to zyskało niewątpliwie unikatową atrakcję na mapie Małopolski. Drugiej takiej po prostu nie ma, a co ważne wejście tutaj jest całkowicie bezpłatne. 

Odwiedź także Bobrowisko w Starym Sączu

Leśne molo w Starym Sączu - szlak, dojazd, wstęp
Leśne molo w Starym Sączu - szlak, dojazd, wstęp
Leśne molo w Starym Sączu - szlak, dojazd, wstęp
Widok na Stary Sącz

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *