ZOO we Wrocławiu- najciekawsze zoo w Polsce

ZOO we Wrocławiu jest najstarszym ogrodem zoologicznym, jaki funkcjonuje na terenie naszego kraju. Jego początki sięgają lat 60. XIX wieku, kiedy to powstała pierwsza infrastruktura ogrodu, a także do Wrocławia przyjechały pierwsze zwierzęta. Dzisiaj zoo We Wrocławiu stanowi dom dla ponad 10 tysięcy zwierząt, na co składa się ok. 1100 gatunków. Co ważne, istotą tego ogrodu zoologicznego jest ochrona gatunków wymarłych lub zagrożonych wyginięciem, które stanowią aż 65% wszystkich mieszkańców zoo.

ZOO we Wrocławiu
ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu- na czym polega jego fenomen?

ZOO we Wrocławiu stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w naszym kraju. Co roku, turystów przybywa, a w 2021 już po kilku miesiącach funkcjonowania ich liczba przekroczyła 1 milion! Z tego względu w zoo jest tłoczno, zwłaszcza w wakacje oraz w weekendy i inne dni wolne od pracy. Dlaczego, turyści tak chętnie tutaj przyjeżdżają? ZOO we Wrocławiu wyróżnia się na tle innych ogrodów zoologicznych bardzo wysoką jakością. Zadbane i nowoczesne pawilony, ogromna liczba wybiegów, przemyślane miejsca do oglądania zwierząt, czy wreszcie największa atrakcja zoo, czyli Afrykarium, o którym wspomnimy w dalszej części tekstu.

Zobacz również Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Co warto zobaczyć?

Zwiedzanie zoo we Wrocławiu może zająć nawet cały dzień! W tym czasie możemy zobaczyć zwierzęta żyjące na co dzień na afrykańskiej sawannie, czy na największej pustyni świata- Saharze. Przemierzając dalej, natrafimy na drapieżników znanych z europejskich lasów- niedźwiedzie oraz wilki. Szczególnie wybieg dla wilków jest świetnie zorganizowany. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet stanąć oko w oko z tym niebezpiecznym zwierzęciem. Tuż obok ujrzymy także króla puszczy, czyli żubra, a niewiele dalej czeka na nas pawilon, w którym znajdziemy zwierzęta rodem prosto z Madagaskaru.

Udaj się także na wycieczkę do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu- najciekawsze zoo w Polsce

Nam do gustu przypadły wybiegi dla różnorodnych małp. Zobaczyć gibony, czy lemury w zaaranżowanym ich naturalnym środowisku to niezwykłe doświadczenie. Oglądając niezwykle zabawne gibony, możemy siedzieć sobie na jednej z ławeczek- idealne miejsce na to, by odpocząć:)
Jednym z ciekawszych miejsc w zoo jest Odrarium. To zespół akwariów, w których możemy na własne oczy zobaczyć, jak wygląda życie w drugiej co do długości rzece Polski. Dojrzymy nie tylko różnorodną roślinność, ale także wszystkie gatunki ryb, które w niej żyją. To niezwykle cenne doświadczenie spoglądać do „wnętrza” rzeki, która przepływa zaledwie kilkaset metrów od zoo.

Afrykarium- największa atrkacja zoo we Wrocławiu?

Ogromna popularność zoo we Wrocławiu na przełomie ostatnich lat to bez wątpienia zasługa Afrykarium, które zostało otwarte w 2014 roku. To miejsce, w którym zostały zaprezentowane ekosystemy wodne jak i lądowe fauny Afryki. Już na zewnątrz budynku możemy zobaczyć pingwiny i kotiki afrykańskie. Jeśli będziemy mieć szczęście, to natrafimy na porę ich karmienia, bądź zabawy. W środku natomiast największe wrażenie robią potężne baseny, które zostały tak zbudowane, że dają możliwość oglądania zwierząt od „dołu”. Jest tu również zaaranżowana dżungla, w której zobaczymy krokodyle, a także manaty.

ZOO we Wrocławiu- najciekawsze zoo w Polsce

ZOO we Wrocławiu- informacje praktyczne

– Aktualny cennik i godziny otwarcia zoo sprawdzicie TUTAJ. Co ważne, warto zakupić bilet online, gdyż unikniemy wtedy długich kolejek do kas biletowych, jakie często tworzą się przed zoo;

– ZOO w wakacje i w weekendy jest oblegane przez turystów. Dlatego, jeśli tylko macie taką możliwość wybierzcie się tutaj w tygodniu. Jeśli nie macie wyboru i wolne macie jedynie w weekendy, spróbujcie wejść na teren zoo, tuż po jego otwarciu- z pewnością w taki sposób unikniecie tłumów;

– Do Afrykarium najlepiej udać się z samego rana, bądź wieczorem. Niestety to miejsce jest najbardziej oblegane w całym zoo;

– Do zoo we Wrocławiu najlepiej udać się komunikacją miejską. Miejsc parkingowych w pobliżu zoo jest bardzo niewiele, a parkingi są dość drogie (np. parking przy Hali Stulecia kosztuje 7 zł/ godzinę postoju);

Odwiedź również Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu- najciekawsze zoo w Polsce

Może Cię zainteresuje? Ślęża z Przełęczy Tąpadła

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!