Zamek Lipowiec [Jura Krakowsko-Częstochowska]

Zamek Lipowiec został wybudowany w systemie tzw. Orlich Gniazd, jednak nie znajduje się na słynnym Szlaku Orlich Gniazd. Warownia mieści się w pobliżu miejscowości Babice i Wygiełzów, na wzgórzu Lipowiec. 

Zobacz również: Zamek w Chęcinach

Zamek Lipowiec w Babicach
Zamek Lipowiec [Jura Krakowsko-Częstochowska]

Zamek Lipowiec- Jak tam dojechać?

Najkorzystniejsza jest trasa wiodąca z Bierunia przez Alwernię do Krakowa (wojewódzka 780). Zamek jest widoczny po lewej stronie zaraz po wjeździe do Babic.

Zobacz także: Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Zamek Lipowiec [Jura Krakowsko-Częstochowska]
Zamek Lipowiec [Jura Krakowsko-Częstochowska]
Dziedziniec zamku Lipowiec w Babicach
Dziedziniec zamku

Zamek Lipowiec- Dlaczego warto go odwiedzić? 

Nie będziemy zanudzać Was historią, bo przecież nie o to w tym chodzi (chociaż jest ona interesująca i zachęcamy do zapoznania się:)). Na zamek warto wybrać się z innych powodów. Jest to świetne miejsce na wypad z dziećmi. Można tutaj poczuć się jak średniowieczny rycerz i szukać księżniczki w niejednej komnacie. Można również z najwyższej wieży podziwiać wspaniałą panoramę, w tym na Beskidy, a przy dobrej widoczności również na Tatry i Małą Fatrę. Co więcej, wokół zamku krąży wiele legend.. Jakich o tym dowiecie się, gdy go odwiedzicie:) Jest to ponadto zamek należący do szlaku Orlich Gniazd, który warto “zrobić” w całości. 

Zobacz także: Zamek Tenczyn

Zamek Lipowiec [Jura Krakowsko-Częstochowska]
Panorama z wieży zamkowej
Panorama z wieży zamkowejJeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Mana
Latest posts by Mana (see all)