Euro26
Euro26
Euro26

13 marca 2020 roku w wyniku rozwoju pandemii koronawirusa zostały zamknięte zewnętrzne granice naszego kraju. Od tego dnia, nie było możliwe podróżowanie do innych państw w celach turystycznych. 3 miesiące przyszło nam czekać na zmianę tej sytuacji. 12 czerwca, polski rząd zniósł kontrole graniczne na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej, co dało nam możliwość podróży do większości krajów Wspólnoty. Dla miłośników turystyki, bez wątpienia to przełomowa wiadomość, na którą czekali od dłuższego czasu. Nie ukrywamy, że i my cieszymy się z takiego obrotu sprawy. Kilkanaście kilometrów, jakie mamy do granicy polsko- czeskiej i czeskich gór sprawia, że bywaliśmy w nich bardzo często. Czuliśmy się tam jak u siebie w domu. Zamknięcie granic sprawiło, że mogliśmy tylko na nie popatrzeć z okien mieszkania, z utęsknieniem czekając na moment, w którym granice zostaną otwarte. W końcu się doczekaliśmy!

Podróżowanie w dobie epidemii koronawirusa

Przed zagraniczną podróżą w dobie epidemii koronawirusa bez wątpienia należy zapoznać się ze wszelkimi wewnętrznymi regulacjami, które zostały wprowadzone w związku rozwojem pandemii w krajach, do których się wybieramy. Mowa tutaj chociażby o konieczności zachowania dystansu społecznego, zakazu zgromadzeń, czy obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Ponadto, niezwykle istotnym aspektem jest zabezpieczenie się przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Z pomocą przychodzi w tym przypadku oferta EURO26. Wszyscy posiadacze tej karty jak są ubezpieczeni również w przypadku zachorowania na COVID-19. W przypadku stwierdzenia u siebie jakichkolwiek objawów tej choroby należy skontaktować się z Centrum Alarmowym. Zostanie nam wskazana najbliższa placówka, w której otrzymamy niezbędną pomoc. Co istotne ubezpieczenie oferowane przez EURO26 pokryje wszelkie koszty diagnostyki i leczenia związanego z infekcją koronawirusem. 

Czas na sport za granicą!

Wyjazdy zagraniczne w naszym przypadku najczęściej wiążą się z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Via ferraty, rowerowe szaleństwa na singletrackach to sporty, które nie są objęte przez “zwykłe” ubezpieczenia. Z pomocą przychodzi w tym przypadku EURO26 i wariant ubezpieczenia SPORT EXTRA, z którego chętnie korzystamy od kilku lat. Gwarantuje on bezstresowe wędrowanie po tatrzańskich ścieżkach (również tych poza szlakiem), wspinanie się po alpejskich ferratach, bądź ekstremalną jazdę na rowerze. Poza tym EURO26 obejmuje również ubezpieczenie bagażu w przypadku jego zgubienia lub uszkodzenia. 

Karta EURO26 to nie tylko ubezpieczenie

Każdy wyjazd zagraniczny związany jest niestety z wydatkami. Dzięki Karcie EURO26 możemy liczyć na zniżki, czy to na wejścia do zabytków, centrów rozrywki, zoo, ogrodów botanicznych, czy na obiad restauracji, bądź kawę w kawiarni. Z Karty EURO26 korzystamy już od kilku lat i właśnie w szczególności za granicą jest ona akceptowalna w wielu punktach jako karta zniżkowa. 

Kartę EURO26 można zamówić online, również w trakcie pobytu za granicą. Należy, jednak wtedy pamiętać o tym, że obowiązuje nas 7-dniowy okres karencji. 

Jeśli masz poniżej 30. roku życia i szukasz ubezpieczenia, które zapewni pełnię Twojego bezpieczeństwo w całej Europie, nie wahaj się i zamów Kartę EURO26 już dzisiaj! Możesz tego dokonać pod tym linkiem (https://euro26.pl/kup-karte/).

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!