Wola Krogulecka- platforma widokowa "ślimak" [Beskid Sądecki]

Wola Krogulecka to wieś, niedaleko której znajduje się nietypowa platforma widokowa w kształcie ślimaka. To jeden z ciekawszych tego typu obiektów w polskich górach. Gdy ją zobaczyliśmy zadaliśmy sobie pytanie, po co ją ktoś tutaj wzniósł skoro i bez niej widok byłby identyczny? No właśnie, ale pewnie, gdyby nie było tutaj platformy widokowej to i my i wiele innych turystów nigdy nie odwiedziło by tego miejsca. Stała się ona magnesem dla pięknych widoków, jakie się stąd rozpościerają. 

Wola Krogulecka
Platforma widokowa “Ślimak“- Wola Krogulecka

Platforma widokowa ślimak Wola Krogulecka- jak dojechać? 

Wola Krogulecka to wieś znajdująca się pomiędzy Starym Sączem, a Piwniczną- Zdrój. Aby się tutaj dostać należy podążać drogą krajową nr 87 w kierunku południowym i we wsi Barcice za znakami skręcić w lewo i podążać ku Woli Kroguleckiej. Podjazd do wsi bywa stromy, więc szczególnie w zimie może sprawić trudności. 

Zobacz także: Eliaszówka- opis szlaku

Przy samej platformie widokowej znajduje się parking na kilka samochodów, który jednak jest dostępny jedynie w dni powszednie. Natomiast, w weekendy i święta należy korzystać z parkingu oddalonego od platformy widokowej o ok. 300 metrów (zmieści kilkanaście samochodów).

Wola Krogulecka
Wola Krogulecka

Co zobaczymy z platformy widokowej ślimak w Woli Kroguleckiej?

Widoki, jakie rozpościerają się z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej obejmują swym zasięgiem przede wszystkim szczyty Beskidu Sądeckiego z pasmem Radziejowej, Beskid Wyspowy z wyróżniającym się Jasieniem oraz Mogielicą, a także Dolinę Popradu i Pogórze Rożnowskie. Jednym słowem jest gdzie zawiesić oko! 

Zobacz także: Mogielica- opis szlaku

Wola Krogulecka
Wola Krogulecka
Wola Krogulecka
Wola Krogulecka

P.S. przy platformie widokowej znajdują się ławeczki, a także wiata do grillowania. Stąd, warto zaplanować tutaj dłuższy pobyt i rozkoszować się pięknymi widokami. 

Czytaj także: Radziejowa- opis szlaku

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Mana
Latest posts by Mana (see all)