Wieża widokowa w Mieroszowie - szlak, dojazd [Góry Kamienne]
Sudety,Góry,Góry Kamienne,Polska

Wieża widokowa w Mieroszowie – szlak, dojazd [Góry Kamienne]

Wieża widokowa w Mieroszowie to drewniana 16- metrowa konstrukcja znajdująca się na Górze Parkowej, której szczyt można zdobyć rozpoczynając wycieczkę w centrum Mieroszowa. Z tarasu widokowego wieży można dostrzec przede wszystkim szczyty Gór Kamiennych oraz Gór Stołowych. Podobno przy sprzyjających warunkach widoczne są także wierzchołki Karkonoszy. Nam aura nie sprzyjała aż tak bardzo, więc tego faktu niestety nie udało nam się sprawdzić.

Wieża widokowa w Mieroszowie
Wieża widokowa w Mieroszowie

Wieża widokowa w Mieroszowie- jak dojechać? 

Wieża widokowa znajduje się w Mieroszowie, w pobliżu wierzchołka Góry Parkowej, która jest popularnym miejscem spacerów tutejszych mieszkańców i turystów odwiedzających ten region. Do Mieroszowa najłatwiej jest dojechać od strony Wałbrzycha (podążając drogą krajową nr 35 w kierunku na przejście graniczne Golińsk- Mezimesti). My, natomiast do Mieroszowa przyjechaliśmy od naszych południowych sąsiadów, bardzo przyjemną drogą z Broumova, do którego dojechaliśmy z Kłodzka. 

Wieża widokowa w Mieroszowie jest bardzo dobrze widoczna z drogi wiodącej w stronę wsi Różana i dalej do Krzeszowa. Tuż obok wieży przebiega szlak turystyczny, znakowany na kolor żółty. Rozpoczyna się on na mieroszowskim rynku, a możemy nim dotrzeć na Lesistą Wielką, Lesistą Małą, a potem na Stożek, do Sokołowska i nawet na Waligórę (długa wycieczka, ale bardzo przyjemna!). 

Wieża widokowa w Mieroszowie - szlak, dojazd [Góry Kamienne]
Przed wieżą widokową w Mieroszowie znajdują się dwa duże krzesła Mieszka i Dobrawy

Gdzie zaparkować samochód, by wdrapać się na wieżę w Mieroszowie? Samochód możemy zostawić na wspomnianym wyżej rynku w Mieroszowie, na ulicy Hożej, czy na ulicy Słowackiego. Z każdego z tych miejsc na wieżę dotrzemy po przebyciu kilkuset metrów. 

Zobacz także: Skalne Miasto w Czechach Adrspach

Trasa na wieżę widokową w Mieroszowie

Trasa na wieżę widokową w Mieroszowie jest łatwa i przyjemna. Spokojnie poradzą sobie tutaj dzieciaki. Możemy do niej także dojechać z wózkiem dziecięcym. Tuż obok wieży znajduje się wiata turystyczna, stąd udając się tutaj, można pomyśleć o zorganizowaniu pikniku. 

Wieża widokowa w Mieroszowie - szlak, dojazd [Góry Kamienne]
Serce z Kamienia pod wieżą w Mieroszowie

Przy wieży znajduje się także tablica, na której możemy przeczytać historię zaślubin czeskiej księżnej Dobrawy z księciem Polan, Mieszkiem. Dla ich upamiętnienia ustawiono tutaj także dwa, dużej wielkości drewniane fotele. Można się w nich rozsiąść i podziwiać piękną panoramę. Obok krzeseł jest także ławeczka, przy której wybrukowano serce. To tutaj dochodzą pary podążające Aleją Zakochanych, która przebiega przez Park Miejski w Mieroszowie i ma swój koniec właśnie pod wieżą. 

Wieża widokowa w Mieroszowie- jaką panoramę oferuje? 

Z wieży widokowej w Mieroszowie rozpościera się panorama obejmująca swym zasięgiem Góry Kamienne z Lesistą Wielką, czy Ruprechtickim Spicakiem, na którym również znajduje się wieża widokowa. Świetnie widoczne są także Góry Stołowe, z których na pierwszym planie wyróżniają się Broumovske Steny. W oddali natomiast widoczne są Jawornik i Borówkowa w Górach Złotych, czy szczyty Masywu Śnieżnika. 

Wieża widokowa w Mieroszowie
Wieża widokowa w Mieroszowie- widok w kierunku zachodnim
Wieża widokowa w Mieroszowie - szlak, dojazd [Góry Kamienne]
Wieża widokowa w Mieroszowie- widok na miasto
Wieża widokowa w Mieroszowie - szlak, dojazd [Góry Kamienne]
Wieża widokowa w Mieroszowie- widok na miasto

Czy warto tutaj przyjechać? 

Powiedzmy szczerze. Widoki z wieży w Mieroszowie nie są bardzo spektakularne. Z pewnością nie polecimy Wam tego miejsca, jako głównego celu Waszej wycieczki. Jednak warto tutaj dotrzeć “przy okazji”, gdy będziecie zwiedzać okolicę. A co można zobaczyć w pobliżu?

  • Rezerwat Głazy Krasnoludków i Czartowskie Skały;

  • Krizovy Vrch- przepiękny szczyt w okolicach Adrspach;

  • Skalne Miasto Adrspach i Skalne Miasto Teplickie Skały; 

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *