City Break

Wieża Piastowska w Opolu (historia, zwiedzanie, bilety)

Wieża Piastowska w Opolu- historia

Tą 42- metrową, XIII- wieczną budowlę kojarzy z pewnością większość Polaków. Wszystko za sprawą Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i wznoszącej się za słynnym amfiteatrem wieży- tak to właśnie jest Wieża Piastowska. Jest ona pozostałością po Zamku Piastowskim, który został… rozebrany w latach 1928- 31, by na jego miejsce wznieść nowy gmach rejencji miasta Opola (dzisiejszy Urząd Wojewódzki). Oprócz, wieży Piastowskiej po zamku pozostał również staw zamkowy (potocznie zwany stawem Barlickiego), który był częścią przy zamkowego parku, a jeszcze wcześniej zamkowej fosy.

Wieża Piastowska w Opolu ma 35 metrów wysokości
Wieża Piastowska w Opolu ma 35 metrów wysokości
Oprócz wieży Piastowskiej, po dawnym zamku pozostał również staw
Oprócz wieży Piastowskiej, po dawnym zamku pozostał również staw

Zwiedzanie

Wieżę Piastowską w Opolu zwiedza się z przewodnikiem, który w barwny sposób opowiada o czasach świetności Zamku Piastowskiego. Za sprawą multimedialnej wystawy przeniesiemy się kilkaset lat wstecz, dzięki czemu będziemy mogli poznać życie zamkowych mieszkańców. Zobaczymy, jak wojowie musieli sobie radzić z wrogiem, a także osobiście poznamy… Bolka I. Co więcej, z wieży rozpościera się bardzo ładny widok na Opole, który możemy porównać z panoramą, jaka się z niej rozciągała w XIX wieku, a to wszystko dzięki interaktywnemu obrazowi znajdującemu się tuż przed wyjściem na taras

Wnętrze Wieży Piastowskiej w Opolu
Wnętrze Wieży Piastowskiej w Opolu
Widok z Wieży Piastowskiej na Stare Miasto
Widok z Wieży Piastowskiej na Stare Miasto

Godziny otwarcia i bilety wstępu

Cennik i godziny zwiedzania wieży są dostępne TUTAJ.

Uwaga! Przed odwiedzeniem Wieży Piastowskiej w Opolu najlepiej wcześniej zadzwonić i umówić się na zwiedzanie. W przypadku dużego obłożenia turystów, zwiedzanie może być niemożliwe. 

Widok na amfiteatr opolski z Wieży Piastowskiej

Może Cię też zainteresuje Pałace i Zamki Opolszczyzny

You may also like...

Dodaj komentarz