Ścieżki w Parku Zdrojowym w Głuchołazach
Góry Opawskie Sudety W góry z dzieckiem

W góry z dzieckiem- Góry Opawskie: Głuchołazy i Przednia Kopa

Góry Opawskie z dzieckiem

“W góry z dzieckiem” cieszą się co raz to większą popularnością, więc śpieszymy z kolejną propozycją na wycieczkę z dzieckiem! Po raz kolejny będą to Góry Opawskie, a dokładnie ich zachodnia część położona w okolicach Głuchołaz.

Jak dojechać do Głuchołaz

Do Głuchołaz można się dostać samochodem jadąc od strony Prudnika- drogą krajową nr 40, albo od strony Nysy- drogą wojewódzką 408. W obu przypadkach będąc już w mieście musimy kierować się na Zlate Hory, a w miejscu, gdzie droga główna odbija w lewo, pojechać na wprost- w ten sposób dojedziemy do części zdrojowej miasta. Samochód możemy zostawić wzdłuż drogi lub podjechać wyżej i zaparkować go w pobliżu dawnego hotelu Leśna, gdzie znajduje się trochę więcej miejsca do zaparkowania. 

Głuchołazy- Zdrój
Górny Staw w Głuchołazy- Zdrój

Na Górę Chrobrego

Po przejściu parku zdrojowego dochodzimy do muszli koncertowej, za która prowadzi niebieski szlak. Droga jest w miarę równa i szeroka, jednak jej spora stromizna może sprawić, że z wózkiem ciężko będzie tędy przejechać. Po ok. 2 km w prawo odbija żółty szlak, który prowadzi na szczyt Przedniej Kopy- nazywanej Górą Chorbrego. Na szczycie znajduje się remontowane schronisko (mamy nadzieję, że zostanie otwarte już w 2019 r.) oraz piękny kościółek. Na szczyt ścieżka jest stroma i wąska- tutaj o przejazdu wózkiem możecie zapomnieć, ale dzieciaki o własnych siłach spokojnie sobie tutaj poradzą. 

Góra Chrobrego, Głuchołaz
Kaplica św. Anny na Górze Chrobrego

WYBIERAJĄC SIĘ NA WYCIECZKI W GÓRY NIE ZAPOMNIJ O DODATKOWYM UBEZPIECZENIU, KTÓREGO KOSZT NA JEDEN DZIEŃ TO ZALEDWIE 2- 3 ZŁ! UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE MOŻESZ ZNALEŹĆ TUTAJNad rzeką Białka

Schodzimy z Góry Chrobrego na jej drugą stronę. Stroma ścieżka zaprowadzi nas do skrzyżowania szlaku żółtego z niebieskim. Jeśli chcemy dalej podążyć szeroką drogą wybierzmy kolor niebieski, który zaprowadzi Was wprost pod muszlę koncertową. Jeśli szukacie dalszych wrażeń podążajcie nadal żółtym kolorem szlaku i zejdźcie przez piękny las bukowy do Doliny Białki. Wychodząc z lasu skręcamy w prawo i najpierw ścieżką dydaktyczną, a potem promenadą nad rzeką dochodzimy z powrotem do Zdroju. Po drodze warto zatrzymać się w sztolni, w której żyją nietoperze, a także wejść do jednej z nich i poczuć się jak górnicy wydobywający złoto w przeszłości w tej okolicy. Warto przygotować się do opowieści na ten temat, gdyż każde dziecko zainteresuje w jaki sposób ten kruszec pozyskiwano!:) 

Sztolnia Góralska
Sztolnia Góralska
Sztolnia Cygańska
Sztolnia Cygańska

Park Zdrojowy

Będąc w parku zdrojowym można również skorzystać z możliwości hydroterapeutyczny przeniesionych tutaj wprost z uzdrowiska Priessnietz w Jeseniku. W letnie weekendy można dość często natrafić na występy artystyczne w muszli koncertowej, a w górnej części Zdroju usiąść nad nowo wyremontowanym stawikiem lub skorzystać ze zdrowotnych dobrodziejstw tężni solankowej:) 

Park Zdrojowy w Głuchołazach
Park Zdrojowy w Głuchołazach
Park Zdrojowy w Głuchołazach
Park Zdrojowy w Głuchołazach

Mamy nadzieję, że ta propozycja przypadnie Wam oraz Waszym pociechom do gustu i chętnie z niej skorzystacie!:) Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

You may also like...