Bez kategorii Test sprzętu

Test Plecaka Turystycznego Highlander Ben Nevis 65L

Przyszła pora na podsumowanie testowanego przez nas plecaka turystycznego Higlander Ben Nevis 65L. Plecak dostaliśmy od naszego partnera Milworld. Jego funkcje i użyteczność sprawdziliśmy podczas wyprawy na Mały Szlak Beskidzki.

Przeznaczony jest na dłuższe trasy trekkingowe ze względu na swoją pojemność- 65L. Przy czym warto zaznaczyć, że jego waga to zaledwie 1,8kg! Dzięki dodatkowym trokom i pętlom możemy dodatkowo mocować sprzęt do plecaka lub ściągnąć go pasami. Tym samym zwiększając lub zmniejszając jego objętość.Plecak wyposażony jest w system nośny T3 Tri Active Adjust. Umożliwia on jego indywidualne dopasowanie względem wzrostu użytkownika. Dzięki temu idealnie dopasuje się on zarówno do mężczyzn jak i kobiet.  Pas biodrowy jak i punkty wsparcia na szelkach i plecach wzmocnione są pianką pokrytą oddychającą siatką Mesh. Osobiście, pas biodrowy, który pełni główną rolę w podtrzymaniu plecaka, nie zrobił na nas wrażenia. Może to ze względu na szczupłą sylwetkę lub złe zaciąganie pasków. Zapięcie luzowało się, przez co cały ciężar bagażu spadał na ramiona.

Producent zapewnia, iż jest to plecak wodoodporny. Wykonany został z materiału 450D Nylon Honeycomb Rip-Stop, który ma chronić bagaż przed przemoknięciem. I tutaj jak najbardziej potwierdzamy słowa producenta. Kieszenie boczne są dodatkowo wzmocnione wodoodpornym materiałem XTP. Podczas naszej, w większości deszczowej wędrówki, mieliśmy mnóstwo okazji aby przetestować tę funkcję. Stąd też brak jakiegokolwiek zdjęcia ze szlaku beż założonego pokrowca 😛 Rzeczy w środku nie były nawet wilgotne. Natomiast nie zakryta powierzchnia jak szelki i pas biodrowy, dobrze radziła sobie z trzymaniem wodoodporności.

Właściwości plecaka BEN NEVIS 65:

Główna komora została podzielona na dwie przegrody, które w łatwy sposób mogą tworzyć jedną przestrzeń. Każda z przegród ma oddzielny dostęp do zawartości, poprzez zamek błyskawiczny. Dostęp do dolnej przegrody jest bezproblemowy. Inaczej sprawa się ma z górną przegrodą. Na klapie z zamkiem błyskawicznym w kształcie litery L, wbudowano dodatkową  elastyczną siatkę na podręczne rzeczy. Problem pojawia się przy jej otwieraniu, gdyż trzeba opróżnić podręczną elastyczną kieszeń i dopiero rozpiąć zamek głównej przegrody lub narazić na jej samoistne opróżnienie podczas tej czynności. Górna część jest dodatkowo zakończona od góry kominem zamykanym podwójnym zamknięciem przez sznurek ze stoperem oraz klapą. Klapa posiada dwie kieszenie, zewnętrzną oraz wewnętrzną. Dzięki dodatkowym paskom pozwala na wygodne przypięcie pod nią karimaty czy namiotu.

Nasza opinia

Z pewnością nie wykorzystaliśmy w pełni wszystkich właściwości plecaka, gdyż noclegi mieliśmy po chatkach i schroniskach. Bez wątpienia plecak jest idealny na dłuższe wyprawy biwakowe, gdyż po zapakowaniu go do pełna, i tak zostaje dużo wolnego miejsca. Jedyny minus w naszej ocenie ma pas biodrowy, który nie do końca spełniał swoją funkcję. Na pewno nie jest to nasza ostatnia wspólna wyprawa. A plecak będzie nam jeszcze towarzyszył przez kolejne nasze wędrówki.Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Może Cię także zainteresuje...