Wieża kościoła w Terchovej
Wieża kościoła- Terchova
Wieża kościoła- Terchova

Idealne miejsce na wyjście w góry

Terchova to centrum Małej Fatry. Stąd można dostać się bezpośrednio na najpiękniejsze szlaki okolicznych gór. Stąd można również dostać się okoliczną komunikacją do innych miejscowości, z których można ruszać w góry! 

Ze wschodniej części wsi można udać się na Janosikove Diery, a następnie szczyty Małego i Velkego Rozsutca, a dla bardziej wprawionych turystów również na Stoha. Ze Stefanovej, czy Vratnej można udać się na Chleb, Velky i Mały Krywań, bądź zupełnie w północnym kierunku odwiedzić Góry Kisuckie. 

Terchova
Pomnik Janosika – Terchova

Miasto Janosika

Na jednym ze szczytów górujących nad miejscowością- Oblaz, wybudowano wieżę widokową. Jej umiejscowienie nie jest przypadkowe, gdyż w tym miejscu odbyło się powieszenie Juraja Janosika. Właśnie w Terchovej urodził się znany Janosik. We wsi jest jego pomnik, a co roku odbywa się Festiwal Janosikowy. 

Wieża widokowa na Oblazie.Terchova
Wieża widokowa na Oblazie.Terchova

Gdzie znaleźć nocleg- Terchova?

Jeśli chodzi o noclegi to my spaliśmy na campingu Bela w Niżnym Kamieńcu. Z ręką na sercu możemy go polecić. Oprócz możliwości rozbicia namiotu, camping oferuje wynajem domków letniskowych. 

Dla osób poszukujących noclegu bliżej centrum zachęcamy do zapoznania się z ofertą od booking.com! Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!