Hala Spacerowa w Szczawno- Zdrój

Szczawno-Zdrój- jego uroki poznali takie znakomite osobowości jak Winston Churchill, Joseph Conrad, car Mikołaj I, cesarz Hochenzollern, Jan Brzechwa, Jarosław Iwaszkiewicz, Zygmunt Krasiński czy Henryk Wieniawski. Te uroki poznaliśmy i my! Musimy przyznać, że bardzo nam się podobało:)

Do Szczawna Zdroju przyjeżdżamy późną popołudniową porą. Już zmierzcha, a wiele budynków w Szczawnie zostaje klimatycznie oświetlonych. 

Szczawno- Zdrój
ul. Kościuszki

Grand Hotel- Szczawno-Zdrój

Samochód zostawiamy w pobliżu największego budynku sanatoryjnego, tzw. Grand Hotel, będącego dziełem rodziny Hochbergerów- tych samych, którzy w swoich posiadłościach mieli Zamek Książ. Sanatorium to było wzorem do budowy potężnego hotelu w Sopocie, które dzisiaj jest symbolem tego miasta i pięknie się prezentuje nad bałtyckim wybrzeżem. 

Szczawno Zdrój, Grand Hotel
Grand Hotel

Wieża Anny- Szczawno-Zdrój

Następnie przenosimy się na ulicę Kościuszki. Liczne budynki sanatoryjne, w których oprócz miejsc noclegowych można znaleźć kawiarnie, restauracje i niecodzienne sklepy, np. z miodami. Nad ulicą góruje wieża Anny, która odrestaurowana robi niesamowite wrażenie. 

Szczawno Zdrój
Pomnik Wieniawskiego i Wieża Anny

Park Wieniawskiego- Szczawno-Zdrój

Po spacerze po ulicy Kościuszki przechodzimy do parku Wieniawskiego. Korzystając z okazji, że otwarty jest również teatr zdrojowy na chwilę zaglądamy do jego wnętrz. Piękny teatr jest miejscem odbywania się corocznych festiwali im. Wieniawskiego. Bardzo nam przypadł do gustu ten budynek.

Teatr w Szczawno-Zdrój
Teatr
Teatr w Szczawno- Zdrój
TeatrHala Spacerowa

Tuż za teatrem mieści się, tzw. hala spacerowa, w której trwały prace renowacyjne, m.in. artyści malowali obrazy na ścianach tego futurystycznego budynku. 

Hala Spacerowa w Szczawno- Zdrój
Hala Spacerowa

Pijalnia wód mineralnych- Szczawno-Zdrój

Budynki zdrojowe wieńczy pijalnia wód mineralnych. Niestety było już po 18, a to oznaczało, że pijalnia była zamknięta i nie mogliśmy spróbować tutejszych specjałów leczniczej wody mineralnej. 

Pijalnia wód mineralnych Szczawno Zdrój
Pijalnia wód mineralnych
Pijalnia wód mineralnych Szczawno Zdrój
Pijalnia wód mineralnych

Park Szwedzki

Budynki zdrojowe wieńczy pijalnia wód mineralnych. Niestety było już po 18, a to oznaczało, że pijalnia była zamknięta i nie mogliśmy spróbować tutejszych specjałów leczniczej wody mineralnej. Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!