
Szczawno-Zdrój- jego uroki poznali takie znakomite osobowości jak Winston Churchill, Joseph Conrad, car Mikołaj I, cesarz Hochenzollern, Jan Brzechwa, Jarosław Iwaszkiewicz, Zygmunt Krasiński czy Henryk Wieniawski. Te uroki poznaliśmy i my! Musimy przyznać, że bardzo nam się podobało:)
Do Szczawna Zdroju przyjeżdżamy późną popołudniową porą. Już zmierzcha, a wiele budynków w Szczawnie zostaje klimatycznie oświetlonych.

Grand Hotel- Szczawno-Zdrój
Samochód zostawiamy w pobliżu największego budynku sanatoryjnego, tzw. Grand Hotel, będącego dziełem rodziny Hochbergerów- tych samych, którzy w swoich posiadłościach mieli Zamek Książ. Sanatorium to było wzorem do budowy potężnego hotelu w Sopocie, które dzisiaj jest symbolem tego miasta i pięknie się prezentuje nad bałtyckim wybrzeżem.

Wieża Anny- Szczawno-Zdrój
Następnie przenosimy się na ulicę Kościuszki. Liczne budynki sanatoryjne, w których oprócz miejsc noclegowych można znaleźć kawiarnie, restauracje i niecodzienne sklepy, np. z miodami. Nad ulicą góruje wieża Anny, która odrestaurowana robi niesamowite wrażenie.

Park Wieniawskiego- Szczawno-Zdrój
Po spacerze po ulicy Kościuszki przechodzimy do parku Wieniawskiego. Korzystając z okazji, że otwarty jest również teatr zdrojowy na chwilę zaglądamy do jego wnętrz. Piękny teatr jest miejscem odbywania się corocznych festiwali im. Wieniawskiego. Bardzo nam przypadł do gustu ten budynek.


Hala Spacerowa
Tuż za teatrem mieści się, tzw. hala spacerowa, w której trwały prace renowacyjne, m.in. artyści malowali obrazy na ścianach tego futurystycznego budynku.

Pijalnia wód mineralnych- Szczawno-Zdrój
Budynki zdrojowe wieńczy pijalnia wód mineralnych. Niestety było już po 18, a to oznaczało, że pijalnia była zamknięta i nie mogliśmy spróbować tutejszych specjałów leczniczej wody mineralnej.


Park Szwedzki
Budynki zdrojowe wieńczy pijalnia wód mineralnych. Niestety było już po 18, a to oznaczało, że pijalnia była zamknięta i nie mogliśmy spróbować tutejszych specjałów leczniczej wody mineralnej.
Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!
- Skalne Miasta w Polsce, Czechach i Niemczech [Lista i Mapa] - 7 grudnia 2023
- Góry zimą- w co się ubrać, co zabrać ze sobą i jak się przygotować? - 5 grudnia 2023
- Norwegia- co warto zobaczyć w kraju Wikingów? - 28 listopada 2023