Średniowieczny Wrocław- plac zabaw w Parku Tysiąclecia

Średniowieczny Wrocław to plac zabaw zbudowany w formie starego grodziska. Znajduje się on we Wrocławiu, w Parku Tysiąclecia. Składa się on z dwóch części- dolnej przeznaczonej dla dzieci od 2. roku życia i górnej, stworzonej dla nieco starszych maluchów. Na placu zabaw oprócz tradycyjnych zjeżdżalni znajdziemy, m.in. ścianki wspinaczkowe, czy trampoliny do skakania. 

Średniowieczny Wrocław
Średniowieczny Wrocław

Średniowieczny Wrocław- plany na przyszłość

Średniowieczny Wrocław to plac zabaw, który powstał w ramach dwóch projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Stary gród średniowieczny to jego pierwszy etap. Plan przewiduje budowę w przyszłości zamkowych baszt, średniowiecznej osady, a także tyrolek. Ponadto odpowiednio zagospodarowana ma być także okolica. Ma pojawić się większa ilość ławek, toalety oraz nowe nasadzenia. Wszystko po to, by komfortowo mogli tu czas spędzać zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Plac zabaw o nowych standardach

Aktualnie na plac zabaw składa się imitacja średniowiecznego grodziska, do którego wnętrza można dostać się w sposób tradycyjny, tj. po schodach lub wybierając opcje bardziej niekonwencjonalne. Dla dzieci oczywiście ten drugi wybór okaże się z pewnością bardziej atrakcyjny. Mają oni do wyboru zwężający się ku środkowi tunel, mające różną wysokość palisady, ściankę wspinaczkową, czy linę. Co ważne, nawierzchnia wprowadzająca do wnętrza grodziska jest antypoślizgowa. 

Będąc we Wrocławiu wstąp do Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Średniowieczny Wrocław- plac zabaw w Parku Tysiąclecia

A co czeka na dzieci w środku grodziska? Na dolnym poziomie znajdują się dwie małe zjeżdżalnie, a także ścianki wspinaczkowe. Jedna z nich jest nachylona pod kątem prostym wobec podłoża. Inne mają nieco łagodniejsze nachylenie, co umożliwia korzystanie z nich najmłodszym dzieciom. 

Średniowieczny Wrocław- plac zabaw w Parku Tysiąclecia

Na plac zabaw Średniowieczny Wrocław składa się także drugi poziom grodziska. Aby się na niego dostać, trzeba pokonać metalowe drabinki. Wejście na nie jest zarezerwowane zdecydowanie dla starszych dzieciaków. Myślimy, że 5-6 latki powinni poradzić sobie już bez problemu z wejściem na górę. Tam na nich czekają dużej wielkości siatki, po których przejście może być nie lada wyzwaniem i dużą gratką. Z górnego poziomu na dolny, dziecko może zjechać zjeżdżalnią (uwaga! Jest dość stroma), bądź zjechać po rurze strażackiej. 

Na placu zabaw Średniowieczny Wrocław, jednak poza grodziskiem znajdziemy także trampoliny, które są wtopione w ziemię. Nasza Tosia to właśnie na nich spędziła najwięcej czasu. 

Średniowieczny Wrocław- plac zabaw w Parku Tysiąclecia

Średniowieczny Wrocław- jak dojechać na plac zabaw? 

Średniowieczny Wrocław to plac zabaw znajdujący się we wrocławskim Parku Tysiąclecia. Nie ma możliwości, by podjechać pod niego. Najłatwiejsza opcja dotarcia tutaj to zaparkowanie samochodu na parkingu przy ulicy Knignickiej, w pobliżu toru wrotkarskiego. Stamtąd do placu zabaw jest ok. 700 metrów. Przebyć je można wyłącznie pieszo, poruszając się utwardzoną, parkową ścieżką.