Schronisko PTTK Samotnia

W Kotle Małego Stawu

Szukasz miejsca w górach, w którym spędzona noc będzie wyjątkowo? 

Polecamy Ci Schronisko Samotnia im. Waldemara Siemaszki, które położone jest w Kotle Małego Stawu nad jego brzegiem w Karkonoszach. 

W Kotle Małego Stawu
W Kotle Małego Stawu

Trochę historii…

Pierwsze wzmianki o postawieniu schroniska w tym miejscu pochodzą z XVII w. Jednak obecna bryła wraz z charakterystyczną wieżą to już dzieło budowniczych z II połowy XIX w. Historia najnowsza schroniska była tworzona przez samego patrona schroniska, którego to żona do dzisiaj jest gospodarzem tego miejsca. ‘

Skąd ta wyjątkowość?

Wyjątkowość schroniska wiąże się z jego właścicielami. To oni sprawili, że w tym miejscu można poczuć ten wyjątkowy, górski klimat. Liczne imprezy górskie, w tym sportowe ściągają tu prawdziwe tłumy. A komu nie marzy się usiąść wieczorem nad brzegiem Małego Stawu z kubkiem herbaty? Chyba każdemu… 

Schronisko PTTK Samotnia
Schronisko PTTK Samotnia

Jak dotrzeć do schroniska?

Najłatwiejsza jest droga wiodąca od Karpacza ze świątyni Wang niebieskim szlakiem. Druga propozycja to zejście żółtym szlakiem ze Strzechy Akademickiej, do której można dotrzeć chociażby wzdłuż wyciągu na Kopę. 

A Wam które schroniska szczególnie przypadły do gustu? Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!