Rychlebske Stezky

Rychlebskie Ścieżki to kompleks ścieżek rowerowych o charakterze singletrack. Mają one zróżnicowaną trudność. W związku z tym zarówno początkujący fani rowerów MTB jak i ci bardziej zaawansowani będą zadowoleni z przyjazdu w te piękne miejsce.

Kolejny majówkowy dzień spędzamy na górskim szlaku. Tym razem padło na Góry Rychlebskie, a zamiast na nogach przemierzamy je rowerem. Do Cernej Vody, skąd ruszamy już szlakiem, dojeżdżamy nową drogą przekraczając polsko- czeską granicę w Sławniowicach. 27 km pokonujemy w niewiele ponad godzinę.

Rychlebske Stezky

Ścieżką dr. Wiessnera

Sam początek Rychebskich Ścieżek to bardzo dobrze zagospodoarowane miejsce. Jest tu pensjonat, camping, restauracja, wypożyczalnia i serwis rowerów MTB. Wszystko czego potrzebuje turysta ruszający swoimi dwoma kółkami na górskie szlaki. Przez większość trasy „do góry” jedziemy wzdłuż czerwonego szlaku, który wiedzie aż do Lazne Jesenik. Ścieżka dla rowerów jest jednak świetnie przygotowana tak aby turyści i cykliści nie wchodzili sobie w drogę. Jazda w górę do 5 km dość stromego podjazdu. Trasa nazywa się ścieżką dr. Wiessnera. Spokojnym tempem wjechaliśmy do podnóża Sokolego Vrchu w ciągu pół godziny. Natalia, dla której to była pierwsza tak poważna rowerowa wycieczka górska dała sobie świetnie radę.

Rychlebske Stezky

Rychlebskie Ścieżki- Super Flow w dół

Przed zjazdem trasą Super Flow robimy sobie krótki odpoczynek. Za bardzo nie wiemy co nas czeka na zjeździe, ale jesteśmy dobrej myśli. Trasy są świetnie przygotowane, odpowiednio wyprofilowane, a w wielu trudniejszych miejscach wykonane są łatwiejsze objazdy:) Wbrew pozorom zjazd ten umie dobrze zmęczyć, nawet bardziej niż sam podjazd, ale zabawy jest co nie miara. Liczne hopki, odpowiednio wyprofilowane zakręty sprawiają, że trasę pokonuje się z łatwością. Oczywiście, dobrze by mieć rower z pełnym amortyzatorem z przodu i tyłu roweru, ale zwykły MTB też daje radę. W przeciwieństwie do innych tras na Rychlebskich Ściezkach, np. Pokletny, która jest technicznie bardzo trudna, na Super Flow można naprawdę cieszyć się zjazdem:)

Rychlebske Stezky

Rychlebskie Ścieżki- Łatwe trasy do Vidnavy

Po 40 minutowym zjeździe jesteśmy znów w Cernej Vodzie, gdzie zjadamy obiad i ruszamy w kierunku Vidnavy. Tutaj dalszy ciąg Rychlebskich Ścieżek. Ponad 10 km trasa wiodąca przez las wzdłuż Cerneho Potoka to propozycja dla początkujących fanów MTB, nawet kilkuletnich dzieci. Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!