Zawsze chętnie korzystamy z papierowych przewodników
Zawsze chętnie korzystamy z papierowych przewodników
Zawsze chętnie korzystamy z papierowych przewodników

Dziwny to był rok… Jakiekolwiek plany wyjazdowe poza granicę Polski spaliły na panewce. W naszym przypadku mieliśmy się wybrać do Norwegii, nad największe włoskie jezioro- czyli Gardę, a w grudniu już tradycyjnie na bożonarodzeniowy jarmark do jednego z europejskich miast. Tym razem miało paść na stolicę Węgier- Budapeszt. Niestety, pandemia COVID-19 pokrzyżowała wszystkie te plany, a my skupiliśmy się na innych życiowych priorytetach. Teraz, jednak podsumowując minione 365 dni zastanawiamy się które z tych planów zrealizować w kolejnym roku. Malownicze norweskie fiordy, ferraty nad Jeziorem Garda, czy malowniczą starówkę Budapesztu? Ciągnie nas wszędzie, ale chyba najpierw wybierzemy opcję numer trzy! 

Görlitz– sprawdź, co można zobaczyć w najpiękniejszym mieście w Niemczech

Dlaczego Budapeszt?

Dlaczego? Bo do Budapesztu możemy wyskoczyć na wydłużony weekend, a to oznacza, że wcale nie musimy wybierać tak cennego urlopu (tak, oprócz blogowania cały czas pracujemy na etacie;)). City Break do jednej ze stolic europejskich wydaje się dobrą opcją na zagospodarowanie tego czasu. Wszystkie przewodniki są zgodne! 3-4 dni w zupełności wystarczą, aby poznać wszystkie atrakcje Budapesztu.

Plany na 2021- czyli być jak kameleon

Budapeszt- co takiego chcielibyśmy szczególnie zobaczyć?

Oczywiście Parlament, który zachwyca zarówno za dnia, jak i nocą. W centrum Pesztu swoje kroki skierowalibyśmy również ku Bazylice św. Stefana, czy na Plac Bohaterów. Nie omieszkalibyśmy również przespacerować się przez słynny Most Łańcuchowy, łączący dwa brzegi Dunaju. A po przeciwnej stronie tej rzeki, chcielibyśmy odnaleźć tak niesamowite zabytki, jak Zamek Królewski, czy Bramę Rybacką. Nasz górski charakter nie pozwoliłby także na pominięcie Wzgórza Gellerta, z którego podobno rozpościera się przepiękny widok na Dunaj i Peszt. Mimo, że jesteśmy wielbicielami intensywnego zwiedzania to czasami znajdujemy również czas na relaks. Tokaj w jednej z klimatycznych restauracji, czy obowiązkowa wizyta w słynnych budaszpetańskich termach to kolejne punkty programu, które musimy zaliczyć! Tylko jak do tego się przygotować, by w tak krótkim czasie zobaczyć tyle atrakcji? 

Plany na 2021- czyli być jak kameleon

Wyjazd na własną rękę czy z biurem podróży?

Dla wprawionego turysty to nic trudnego. Ogarnięcie transportu (samochodowego albo samolotem), noclegów i przygotowanie planu zwiedzania ma w małym paluszku. Czasami, jednak nam zupełnie się nie chce do tego zabrać i z chęcią korzystamy z ofert biur podróży. Tak zwiedziliśmy kilka miast europejskich, a także byliśmy na objazdówce po Włoszech. Jakie plusy są takiego rozwiązania? Zaczniemy od jednego, tego najważniejszego- o nic się nie musisz martwić! Nie interesuje Cię kwestia dojazdu do miejsca docelowego, poruszania się po obcym mieście, czy organizacja noclegu, tak aby spełniał nasze oczekiwania. Również plan zwiedzania miast jest optymalnie skrojony, tak aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji. Ponadto, po mieście oprowadza nas wykwalifikowany, lokalny przewodnik, który dogłębnie przybliży odwiedzane miejsca. Przykładową ofertę biura podróży oferującą pełne zwiedzanie Budapesztu znajdziecie pod linkiem: https://www.itaka.pl/city-break/wegry/budapeszt,BUDCITR.html

Drezno- wyjazd z biurem podróży w 2019r.
Drezno- wyjazd z biurem podróży w 2019r.

Zalety biura podróży

Co jeszcze przemawia za wyborem biura podróży? W czasach pandemii COVID-19 nigdy nie jesteśmy na 100% przekonani, że nie będziemy zmuszeni do nagłego odwołania wyjazdu. Organizując wszystko na własną rękę przepada nam bilet samolotowy, czy zaliczka za nocleg. W najlepszej opcji mamy możliwość przeniesienia wniesionych opłat na inny termin, jednak nie zawsze taka możliwość istnieje. Wybierając biuro podróży mamy możliwość wykupienia ubezpieczenia, które obejmuje rezygnację z wycieczki w przypadku zachorowania, obowiązku podjęcia kwarantanny, czy lockdownu w danym kraju. Również, całkowicie bezpłatnie można zmienić datę wycieczki i to zaledwie na kilka dni przed planowanym pierwotnie wyjazdem. 

Drezno na jeden dzień? Jakie atrakcje można zobaczyć?

Być jak kameleon czyli jak przygotować się do następnego roku

Końcówka roku to dobry czas na podsumowania, ale i na zaplanowanie kolejnych 365 dni, które na nas czekają. Warto określić dobry plan wyjazdów, który jednak będzie elastyczny do zmieniającej się sytuacji. Dla własnej wygody, warto skorzystać z oferty biur podróży, które przygotowały na 2021 rok, bardzo ciekawą ofertę, m.in. obejmującą City Break po europejskich miastach. To, jakie miejsca chcecie odwiedzić w przyszłym roku? 

Zobacz jakie miasta udało nam się odwiedzić >>KLIK<<

Więcej ofert wycieczek typu city break znajdziecie na stronie internetowej biura podróży ITAKA >>KLIK<<

Artykuł sponsorowany

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!