Paczków
Sudety City Break Góry Złote Polska

Paczków, czyli z wizytą w polskim Carcassonne

Paczków to miasteczko położone na pograniczu województwa dolnośląskiego i opolskiego. Jego obwodnicą musimy przejechać, gdy ze wschodniej Polski udajemy się w okolice Kłodzka. Trudno się zmusić, aby zjechać do centrum, ale dzisiaj postaramy się Wam udowodnić, że warto! 

Paczków
Mury Obronne

Warto zjechać z głównej drogi- kierunek Paczków

Paczkó
Mury Obronne

Polskie Carcassonne- Paczków

Paczków nie bez przypadku nazywany jest polskim Carcassonne. Obok Szydłowa oraz Byczyny jest miastem, wokół którego w pełni zostały zachowane średniowieczne mury obronne. 

Paczków
Mury Obronne

Paczków- Rynek

My parkujemy w samym sercu miasteczko- na jego rynku. Chociaż aktualnie prowadzone są tutaj prace remontowe to i tak można znaleźć bez problemu wolne miejsce parkingowe. Po wyjściu z auta od razu naszym oczom rzuca się neon z napisem „Kino”. Naprawdę jest to świetny zabytek małej architektury rynku, o który warto dbać i go odrestaurować. 

Paczków

Mury Obronne

Następnie udajemy się w kierunku murów obronnych miasta. Niestety uliczki odchodzące od rynku są dość zaniedbane i aż się prosi o jakiś ich remont. Mury obronne jako perełka miasteczka już taki remont przeszły. Wyglądają naprawdę imponująco. Istnieje możliwość ich obejścia dookoła, parkową alejką. Mury obronne w trzech miejscach zwieńczone są wieżami obronnymi: Ziębicką, Wrocławską oraz Kłodzką.

Paczków
Ratusz w Paczkowie

Czarna Kawka

Spacerując sobie tędy możemy zboczyć na chwilę do kawiarni Czarna Kawka. Właśnie, my tak robimy. Kawiarnia ta oferuje różne rodzaje kawy, naprawdę dopasują się do gustów każdego z osobna:) W tym miejscu można zjeść również legendarne kawki:) Czym one są? To bułki drożdżowe, które są formowane właśnie w kształt kawki. Wadowice mają kremówki, Zakopane oscypki, a Paczków kawki:) 

Kawiarnia znajduje się obok murów obronnych, na których znajdują się tarasy widokowe. Niestety nadal są one zamknięte, a jest to pokłosie wypadku śmiertelnego jaki się tutaj zdarzył na wakacjach. 

Paczków

Kościół św. Jana Ewangelisty

Spacerując dalej nie sposób zauważyć gotyckiego kościoła św. Jana Ewangelisty. Potężna budowla góruje nad centrum miasta. Wracamy do rynku, spoglądamy na remont, okazuje się, że planowana jest również odbudowa starej fontanny na placu. Z pewnością zaglądniemy tutaj, sprawdzić jak miasto zmieniło się po remoncie.  

Co jeszcze warto zobaczyć w mieście?

Z pewnością Muzeum Gazownictwo, niestety w sobotnie popołudnie było zamknięte, ale do Paczkowa mamy niedaleko więc na pewno tutaj zajrzymy:) 

Do Paczkowa na pewno warto zajechać, chociaż na chwilę i na pewno się nie rozczarujecie:)

Zalew Kozielno w Paczkowie
Zalew Kozielno w PaczkowieJeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Może Cię także zainteresuje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *