Ogrody zmysłów w Muszynie

Ogrody zmysłów Muszyna to miejsce, o którym przed przyjazdem na Sądecczyznę nie słyszeliśmy. Dopiero będąc w Krynicy- Zdrój polecono nam, by się tutaj wybrać. Ogrody okazały się miejscem, w którym można się wyciszyć, odpocząć, a to wszystko przy pięknych krajobrazach i… pobudzaniu kolejnych zmysłów. 

Widok na Tatry
Widok na Tatry z wieży widokowej zlokalizowanej w Ogrodach Zmysłó w Muszynie

Ogrody sensoryczne- na czym polegają?

Ogrody sensoryczne w Muszynie zostały podzielone na kilka tematycznych stref, m.in. zapachu, smaku, dotyku, czy baśni i legend. Wszystko przez to, że odwiedzając to miejsce można dotknąć rosnące tu rośliny, posłuchać szumu potoku, czy spróbować owoców, jakie wydają rosnące tu drzewa i krzewy owocowe. Wszystko po to, by aktywować inne zmysły niż sam wzrok. Dlatego ogrody sensoryczne w Muszynie to nie tylko miejsce rekreacyjne, ale i obiekt terapeutyczny dla osób niepełnosprawnych i edukacyjny dla dzieci.

Beskid Sądecki– miejsca, które musisz odwiedzić

Ogrody zmysłów Muszyna [Beskid Sądecki]
Ogrody zmysłów Muszyna [Beskid Sądecki]
Ogrody zmysłów Muszyna [Beskid Sądecki]
Ogrody zmysłów Muszyna [Beskid Sądecki]
Ogrody zmysłów Muszyna [Beskid Sądecki]
Widok na Dolinę Szczawnika
Widok na Dolinę Szczawnika z wieży widokowej zlokalizowanej w Ogrodach Zmysłów w Muszynie

Wieża widokowa w Muszynie

Na terenie ogrodów sensorycznych w Muszynie znajduje się 11- metrowa, kamienna wieża widokowa. Z jej tarasów można podziwiać piękną panoramę na Muszynę, Dolinę Popradu, Jaworzynę Krynicką, a nawet Tatry Słowackie. W bliskim sąsiedztwie wieży znajduje się także kawiarnia.

Wieża widokowa w ogrodzie zmysłów
Wieża widokowa w ogrodzie zmysłów

Ogrody zmysłów Muszyna- jak dojechać?

Jadąc od strony Krynicy- Zdrój podążamy drogą wojewódzką 971. Przejeżdżamy przez wieś Powroźnik, po czym docieramy do Muszyny. Tutaj na skrzyżowaniu ze światłami jedziemy na wprost w kierunku Leluchowa. Następnie wraz ze znakami przekraczamy most na Popradzie i docieramy pod sanatoria Korona i Muszyna, gdzie znajdują się parkingi przeznaczone, m.in. dla gości ogrodów.

Muszyna- centrum
Widok na Muszynę z Ogrodów Zmysłów

Ogrody sensoryczne Muszyna- bilety wstępu

Wstęp do wszystkich ogrodów sensorycznych jest bez wyjątku bezpłatny, więc nie trzeba wykupywać żadnych biletów. Możemy tutaj spędzić dowolną ilość czasu, nawet wieczorem. 

Szczegółowe informacje nt. Ogrodów Zmysłów Muszyna znajdziecie TUTAJ

Ogrody zmysłów Muszyna [Beskid Sądecki]

Może Cię też zainteresuje? Co warto zobaczyć w Krynicy- Zdroju?

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!