Ochodzita (895 m n.p.m.) choć nie należy do wybitnie wysokiego szczytu w Beskidzie Śląskim, to z jego wierzchołka rozpościera się jedna z piękniejszych i najbardziej rozległych panoram w całych Beskidach! 

Jedna z najpiękniej położonych ławeczek w całych Beskidach

Jak tutaj dotrzeć? 

Na szczyt Ochodzitej nie prowadzi żaden szlak turystyczny, jednak ścieżka wiodąca na szczyt jest bardzo widoczna. Rozpoczyna się ona przy karczmie w Koniakowie o nazwie, nomen omen… Ochodzita, skąd po betonowych płytach kierujemy się ku górze. Im wyżej, tym betonu mniej, a więcej pastwiska, ale na szczyt na pewno bez problemu dojdziecie:) 

Ochodzita- ile zajmuje dojście na szczyt? 

Spokojnym spacerem maksymalnie 10 minut (od wspomnianej wyżej karczmy), stąd jest to szczyt, na który spokojnie można zabrać osoby, które z górami nie mają zbyt wiele wspólnego;) A może zakochają się w nich, właśnie na Ochodzitej?:)

Ochodzita- co zobaczymy ze szczytu?

To wszystko zależy od pogody;) Ale biorąc pod uwagę sprzyjające warunki atmosferyczne możemy z niej podziwiać szczyty Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego, Śląsko- Morawskiego, a nawet Tatry, Małą Fatrę, czy Jeseniki! Taka lista musi robić wrażenie i działać na wyobraźnię;) 

Na szczycie znajdziecie też ławeczkę, na której warto przysiąść i rozkoszować się widokiem na Koniaków, a także szczyty Beskidu Śląskiego i Śląsko- Morawskiego. Jest tutaj również słynna brama z napisem “Ochodzita”, kapliczka i pomnik św. Jana Pawła II, a także nadajnik przekaźnikowy, dzięki czemu Ochodzita jest rozpoznawalna z daleka. 

To, kto jedzie zakochać się w Beskidzie Śląskim, właśnie na Ochodzitą?:> 

Więcej propozycji na wycieczkę po Beskidzie Śląskim znajdziecie tutaj: 4 Najpiękniejsze Szlaki w Beskidzie Śląskim

Może Cię zainteresuje: 10 najpiękniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!