Hala Długa
Beskidy Gorce

Gorce: na Hali Długiej

Najpiękniejsza hala w Gorcach?

Szukasz miejsca, z którego będziesz mógł podziwiać fantastyczną panoramę w Gorcach? Jednym z piękniejszych miejsc jest Hala Długa. Znajduje się ona na Wschód od schroniska PTTK pod Turbaczem. Hala znajduje się na wysokości ok. 1200 m n.p.m.

 Możemy sobie tutaj przysiąść na ławce, zjeść oscypka, napić się żętycy.

Hala Długa
Hala Długa

Miejsce z historią w tle…

Hala kryje w sobie wiele historii. Tutaj toczyły się walki partyzantów z armią niemiecką w trakcie II wojny światowej. Jednym z elementów upamiętniających te wydarzenia na Hali jest krzyż. Został on umieszczony w miejscu, w którym, w 1943 r. została przez Niemców zabita młoda dziewczyna, która próbowała ostrzec partyzantów.

Hala Długa
Pewnego letniego dnia….

WYBIERAJĄC SIĘ NA WYCIECZKI W GÓRY NIE ZAPOMNIJ O DODATKOWYM UBEZPIECZENIU, KTÓREGO KOSZT NA JEDEN DZIEŃ TO ZALEDWIE 2- 3 ZŁ! UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE MOŻESZ ZNALEŹĆ TUTAJ

Piękne widoki!

Jakie widoki oferuje hala? Oprócz najbliższych szczytów, takich jak Turbacz, Jaworzyna Kamieniecka, czy Kiczora, można oglądać panoramę na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, a przy dobrej pogodzie również na Tatry.

Hala Długa
Hala Długa

Przez Halę Długą przebiega Główny Szlak Beskidzki na odcinku z Turbacza na Kiczorę.  Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Może Cię także zainteresuje...