Muzeum zabawek w Krynicy-Zdroju
Beskid Sądecki, Beskidy, City Break

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój

Chcesz się przenieść w czasie i przypomnieć sobie jakimi zabawkami bawiłeś się w dzieciństwie? A może jesteś ciekaw, w jaki sposób swój czas wolny spędzali Twoi rodzice i dziadkowie gdy mieli po kilka lat? Albo chcesz uświadomić swoje pociechy, że dzieci dawno temu również miały swoje zabawki? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco to musisz na swojej liście obiektów do odwiedzenia dopisać również Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój.

Muzeum zabawek w Krynicy-Zdroju

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój- co w nim można zobaczyć?

W Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdroju zobaczymy kolekcję blisko 3 tysięcy eksponatów, z których najwięcej pochodzi z czasów po II wojnie światowej, jednak znajdziemy także zabawki z okresu przedwojennego, przełomu XIX i XX wieku, a nawet i starsze, pochodzące ze starożytności. Zwiedzając kolejne pomieszczenia, natrafimy na, m.in.: 

  • bogatą kolekcję klocków LEGO; 
  • niezliczoną ilość lalek, w tym lalki pochodzące ze słynnych niemieckich zakładów produkcyjnych; 
  • domki dla lalek; 
  • teatrzyki domowe;
  • pacynki; 
  • misie; 
  • zabawki blaszane; 
  • w pełni wyposażoną klasę szkolną; 

i wiele, wiele innych… 

Sami dostrzegliśmy wiele zabawek, którymi bawiliśmy się jak byliśmy mali. Przede wszystkim były to klocki LEGO, ale i GameBoy, lalki Barbie, czy małe samochodziki zwane “resorakami”. 

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdroju- kto może je odwiedzić? 

Jest to miejsce, które może odwiedzić każdy! I starszy i młodszy odnajdzie coś dla siebie:) Ci pierwsi na nowo poczują smak dzieciństwa, natomiast nasze pociechy powinni zainteresować się innymi formami zabawy niż te, które znają z ówczesnych czasów. Nawet nasza Tosia zainteresowała się wózkiem, którego wiek oscylował w okolicach 50-tki. 

Muzeum zabawek w Krynicy-Zdroju
Tosia czy manekin z wystawy?

Ile czasu należy poświęcić na zwiedzanie?

Na zwiedzanie Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój należy przeznaczyć co najmniej 1 godziną. Jednak ilość czasu, jaką możemy tutaj spędzić nie jest w żaden sposób limitowana. Z tego względu w tym niesamowitym miejscu może być nawet kilka godzin, jeśli tak bardzo zachwycą nas tutejsze zbiory.

Muzeum zabawek w Krynicy-Zdroju
Ruchome elementy wystawy

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój- gdzie się znajduje?

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój mieści się w piwnicach Nowych Łazienek Mineralnych przy ulicy Piłsudskiego 2. To miejsce znajduje się w ścisłym centrum miasta, w pobliżu słynnego deptaka. Niestety minusem jest brak jakiegokolwiek parkingu w pobliżu muzeum. 

Muzeum Zabawek W Krynicy- Zdroju
Nowe Łazienki Mineralne

You may also like...

Dodaj komentarz