Site icon www.manawpodrozy.pl

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój – zwiedzanie

Chcesz się przenieść w czasie i przypomnieć sobie jakimi zabawkami bawiłeś się w dzieciństwie? A może jesteś ciekaw, w jaki sposób swój czas wolny spędzali Twoi rodzice i dziadkowie gdy mieli po kilka lat? Albo chcesz uświadomić swoje pociechy, że dzieci dawno temu również miały swoje zabawki? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco to musisz na swojej liście obiektów do odwiedzenia dopisać również Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój.

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdrój- co w nim można zobaczyć?

W Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju zobaczymy kolekcję blisko 3 tysięcy eksponatów, z których najwięcej pochodzi z czasów po II wojnie światowej, jednak znajdziemy także zabawki z okresu przedwojennego, przełomu XIX i XX wieku, a nawet i starsze, pochodzące ze starożytności. Zwiedzając kolejne pomieszczenia, natrafimy na, m.in.: 

i wiele, wiele innych… 

Sami dostrzegliśmy wiele zabawek, którymi bawiliśmy się jak byliśmy mali. Przede wszystkim były to klocki LEGO, ale i GameBoy, lalki Barbie, czy małe samochodziki zwane “resorakami”. 

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju- kto może je odwiedzić? 

Jest to miejsce, które może odwiedzić każdy! I starszy i młodszy odnajdzie coś dla siebie:) Ci pierwsi na nowo poczują smak dzieciństwa, natomiast nasze pociechy powinni zainteresować się innymi formami zabawy niż te, które znają z ówczesnych czasów. Nawet nasza Tosia zainteresowała się wózkiem, którego wiek oscylował w okolicach 50-tki. 

Tosia czy manekin z wystawy?

Ile czasu należy poświęcić na zwiedzanie?

Na zwiedzanie Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój należy przeznaczyć co najmniej 1 godziną. Jednak ilość czasu, jaką możemy tutaj spędzić nie jest w żaden sposób limitowana. Z tego względu w tym niesamowitym miejscu może być nawet kilka godzin, jeśli tak bardzo zachwycą nas tutejsze zbiory.

Ruchome elementy wystawy

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój- gdzie się znajduje?

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój mieści się w piwnicach Nowych Łazienek Mineralnych przy ulicy Piłsudskiego 2. To miejsce znajduje się w ścisłym centrum miasta, w pobliżu słynnego deptaka. Niestety minusem jest brak jakiegokolwiek parkingu w pobliżu muzeum. 

Nowe Łazienki Mineralne

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Exit mobile version