Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - zwiedzanie, bilety wstępu

Muzeum Polskiej Piosenki mieści się przy ulicy Piastowskiej w Opolu, w budynku słynnego amfiteatru, w którym corocznie odbywa się Festiwal Polskiej Piosenki. Jeśli do Opola przybyliście samochodem to możecie bez problemu zaparkować go przed amfiteatrem na przestronnym parkingu. 

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Chcesz się poczuć jak gwiazda estrady i stanąć na deskach opolskiego amfiteatru? Chciałbyś spróbować swoich sił w studio nagraniowym? A może jesteś ciekawy, w jaki sposób powstały największe polskie hity muzyczne? Jeśli, odpowiedziałeś na któreś z tych pytań twierdząco to koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu!

Opolski amfiteatr
Opolski amfiteatr

Historia polskiej piosenki w pigułce

W kasie, po zakupie biletu otrzymujemy audioprzewodnik i słuchawki, dzięki którym każdy zwiedzający według swoich gustów muzycznych może zadecydować o tym, jak wyglądać będzie jego zwiedzanie. Pierwszymi wystawami, na jakie się natkniemy będą te, które dotyczą historii polskich piosenek poczynając od lat 20. XX wieku. Prześledzimy nie tylko biografię ich wykonawców, ale i kompozytorów. Co więcej, dowiemy się w jakich okolicznościach powstały i co najważniejsze (!)- każdy utwór możemy osobiście posłuchać, tyle razy ile tylko mamy na to ochotę:) 

W Opolu zobacz także Muzeum Wsi Opolskiej

Multimedialne wnętrze zadowoli każdego
Multimedialne wnętrze zadowoli każdego. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Którą by piosenkę tym razem posłuchać?:)
Którą by piosenkę tym razem posłuchać?:)

Festiwal Polskiej Piosenki- to tutaj rodziły się gwiazdy polskiej estrady.

W Opolu, nie bez powodu otwarto Muzeum Polskiej Piosenki. To tutaj, dzięki Festiwalowi, który odbywa się od przeszło 50 lat, narodziło się wiele gwiazd polskiej estrady, które stworzyły hity muzyczne znane przez pokolenia. W budynku muzeum możemy podziwiać liczne pamiątki pozostawione przez organizatorów, wykonawców, jak i publiczność poszczególnych edycji Festiwalu. Ciekawym miejscem jest specjalnie stworzono garderoba, w której możemy zobaczyć stroje, w jakich występowano na deskach opolskiego amfiteatru, a nawet multimedialnie przymierzyć samemu niektóre kreacje. Dodatkowo, w specjalnych kapsułach czasu możemy się przenieść kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat wstecz, by zasiąść na ławkach amfiteatru i pooglądać fragmenty koncertów. 

Stobrawski Park Krajobrazowy– miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć na Opolszczyźnie

Plakaty kolejnych edycji festiwalu
Plakaty kolejnych edycji festiwalu. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
A Ty za kogo się przebierzesz?
A Ty za kogo się przebierzesz?

Nagraj swoją piosenkę!

W Muzeum Polskiej Piosenki stworzono także specjalne studio nagraniowe, w którym można nagrać swoją piosenkę! W ten sposób poczujemy się jak gwiazda, która tworzy swoją, nową płytę! Uwaga! Chcąc skorzystać ze studio nagraniowego koniecznie wcześniej umówcie w nim swoją wizytę!

Pianino, na którym wykonywano utwory na Festiwalach Polskiej Piosenki
Pianino, na którym wykonywano utwory na Festiwalach Polskiej Piosenki

Zawitaj do opolskiego amfiteatru!

Zwiedzając Muzeum Polskiej Piosenki koniecznie odwiedźcie również amfiteatr! Może on pomieścić nawet 3,5 tysiąca widzów, przez co jego ogrom robi duże wrażenie. Jeśli nie natrafimy na żadne próby możemy wejść na deski amfiteatru i poczuć się jak występujący na nich artyści:) Stąd cały amfiteatr wydaje się być jeszcze większy;) 

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE? MUZEUM WSI OPOLSKIEJ

Kto by nie chciał się znaleźć na deskach opolskiego amfiteatru?
Kto by nie chciał się znaleźć na deskach opolskiego amfiteatru?

Muzeum Polskiej Piosenki- godziny otwarcia i bilety

Muzeum Polskiej Piosenki jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18 z wyjątkiem dni świątecznych. 
Ostatnie wejście do muzeum jest możliwe o godzinie 17! 

Bilet normalny do muzeum kosztuje 25 zł, a ulgowy 18 zł. Uwaga! We wtorek muzeum można zwiedzać bezpłatnie! 

Jeśli chcesz mieć pewność, że wejdziesz do Muzeum Polskiej Piosenki zarezerwuj bilet TUTAJ!

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!