Widok z wieży widokowej w Mściwojowie

Mściwojów- niewielką miejscowość leżącą w pobliżu Jawora, odwiedziliśmy całkowicie przez przypadek. Wracając z wycieczki po Parku Krajobrazowym Chełmy , Natalia zauważyła na horyzoncie wieżę widokową. Długo się nie zastanawiając, podążyliśmy w jej kierunku i tak trafiliśmy na Mściwojów wieża widokowa.

Widok z wieży widokowej w Mściwojowie
Widok z wieży widokowej w Mściwojowie

Mściwojów wieża widokowa- jak dojechać? 

Jadąc do Mściwojowa od strony Wrocławia, najłatwiej jest podążać autostradą A4. Na węźle Bielany należy wybrać drogę wojewódzką nr 363 biegnącą do Jawora. Z niej należy skręcić w lewo w stronę Mściwojowa. Samochód najłatwiej pozostawić na dużym parkingu zlokalizowanym przy zbiorniku wodnym Mściwojów. 

Wieża widokowa Mściwojów- czy warto ją odwiedzić? 

Wieża widokowa w Mściwojowie znajduje się nad brzegiem zbiorniku wodnego utworzonego na rzece Wierzbiak. Ma ona 25 metrów wysokości, a najwyższy taras widokowy znajduje się 21. metrze. Można z niej podziwiać nie tylko malowniczą okolicę zbiornika wodnego, ale i szczyty Gór Wałbrzyskich (m.in. Chełmiec, Trójgarb), Gór Kaczawskich (Skopiec, Baraniec), a także niższe od nich wierzchołki leżące na Pogórzu Kaczawskim, czy Wzgórzach Strzegomskich. Podziwianie widoków ułatwiają zamontowane na najwyższym tarasie specjalne tablice z opisanymi panoramami. W naszej opinii wieża widokowa w Mściwojowie posiada jedną, ale istotną wadę. Na kolejne tarasy widokowe prowadzą bardzo strome schody, co może być utrudnieniem dla osób mających problemy z poruszaniem się, cierpiących na lęk wysokości, czy nawet dzieci. 

Mściwojów- wieża widokowa i zalew
Wieża widokowa w Mściwojowie
Mściwojów- wieża widokowa i zalew

Zbiornik wodny Mściwojów

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, wieża widokowa leży tuż nad brzegiem sztucznego zbiornika wodnego utworzonego na rzece Wierzbiak. Jest to miejsce rekreacji dla okolicznych mieszkańców, a także turystów. W zbiorniku dozwolona jest kąpiel, a także korzystanie ze sprzętu pływającego. W związku z tym, w sezonie letnim funkcjonuje tutaj wypożyczalnia kajaków, rowerków wodnych, a także sprzętu do windsurfingu. 

Zbiornik wodny Mściwojów to także raj dla wędkarzy. Ze względu na dużą czystość wody, na haczyk można tutaj złowić, m.in. karpia, amura, pstrąga, okonia, leszcza, czy szczupaka. 

Zbiornik Wodny w Mściwojowie
Zbiornik Wodny w Mściwojowie

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!