Młynica- wieża widokowa, szlak [Góry Izerskie]

Młynica to szczyt o wysokości 653 m n.p.m. leżący w Górach Izerskich. Na jej wierzchołku w 2021 roku postawiono wysoką na 33,8 metra wieżę widokową o stalowej konstrukcji. Posiada ona dwa tarasy widokowe. Jeden z nich znajduje się na wysokości 15,5 metra, a drugi 23,7 metra licząc od podłoża. Z wieży rozpościerają się przepiękne widoki na Góry i Pogórze Izerskie, Góry Kaczawskie, a także Góry Łużyckie. Na szczyt Młynicy nie prowadzi żaden szlak turystyczny, jednak do wieży widokowej wytyczona jest tu szeroka wygodna ścieżka. Wejście na wieżę widokową na Młynicy jest bezpłatne. 

Zobacz także: Stóg Izerski- opis szlaku

Młynica
Młynica- Wieża widokowa
Młynica
Młynica- Zachód Słońca z wieży widokowej

Młynica, wieża widokowa- jak dojechać?

Wieża widokowa na Młynicy znajduje się w Świeradowie-Zdroju przy drodze prowadzącej do Czerniawy-Zdrój. W odległości ok. 300 metrów bezpośrednio przy wspomnianej szosie znajduje się sporej wielkości parking. Centrum Świeradowa-Zdroju dzieli od tego miejsca odległość ok. 3 kilometrów. Samochodem dojedziecie tu w ciągu kilku minut, a pieszo dotrzecie po ok. 45-minutowym spacerze. Z parkingu bez problemu dojrzycie wieżę, na którą prowadzi szeroka droga, będąca także dojazdem do ścieżek rowerowych oraz dojściem na trasy biegowe Runtrack Świeradów.

Zobacz także: Wysoka Kopa- opis szlaku

Młynica
Parking przy ulicy Strażackiej, w tle Młynica

Młynica- wieża widokowa  

Wieża widokowa na Młynicy ma blisko 34 metry wysokości. Ma, ciekawy, unikatowy kształt, z którym wcześniej się nie spotkaliśmy. Na dwa tarasy widokowe prowadzi aż 148 krętych schodów wykonanych ze stalowych krat. Taki sam materiał zastosowano do wykonania tarasów, więc osoby z lękiem wysokości mogą mieć duży problem, by na nią wejść. Jednak wdrapać się na jej tarasy widokowe zdecydowanie warto. Rozpościera się z nich przepiękna panorama na Góry Izerskie, z Czerniawską Kopą, Smrekiem, czy Stogiem Izerskim w roli głównej. Widoczna jest także Sępia Góra oraz pięknie położony w dolinie Świeradów-Zdrój. Na zachodzie możemy dojrzeć Góry Łużyckie, a na wschodzie Góry Kaczawskie. Przy sprzyjających warunkach można także zobaczyć kominy elektrowni Turów. 

Czytaj także: Świeradów-Zdrój: co warto zobaczyć?

Młynica- wieża widokowa, szlak [Góry Izerskie]
Młynica- Widok na Świeradów-Zdrój z wieży widokowej
Młynica- wieża widokowa, szlak [Góry Izerskie]
Młynica- widok w kierunku północnym
Młynica- wieża widokowa, szlak [Góry Izerskie]
Młynica – widok na Sępią Górę z wieży widokowej =

Co ciekawe, na najwyższym tarasie widokowym znajdują się lunety, z których można korzystać bezpłatnie. Dzięki temu szczegółowo można oglądać opisaną powyżej panoramę. My, na wieżę widokową na Młynicy wybraliśmy się o zachodzie Słońca. Widoki, jakie rozpościerały się o tej porze dnia, były niesamowite i na długo zapadną nam w pamięci! 

Zobacz także: Wysoki Kamień- opis szlaku

Młynica- wieża widokowa, szlak [Góry Izerskie]
Stóg Izerski z wieży widokowej na Młynicy
Młynica- wieża widokowa, szlak [Góry Izerskie]
Na wieży widokowej na Młynicy

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!