Mariina Skala (opis szlaku) [Czeska Szwajcaria]

Mariina Skala to formacja skalna położona w pobliżu miejscowości Jetrichovice, w Czeskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich. Na jej wierzchołku umiejscowiono punkt widokowy w postaci altanki, z którego rozpościera się fantastyczny widok na okolicę. Miejsce to odkryliśmy przypadkowo. Kupując pocztówkę, zobaczyliśmy na niej właśnie ten punkt widokowy. Szybko spojrzeliśmy na mapę, gdzie się on znajduje i postanowiliśmy jeszcze wieczorową porą wybrać się na spacer, by zachwycić się jego pięknem. 

Mariina Skala
Mariina Skala

Mariina Skala- parking

Wycieczkę na Mariina Skala rozpoczynamy w Jetrichovicach. To miejscowość położona w Czeskiej Szwajcarii, gdzie czeka na nas kilka parkingów. Koszt postoju to 100 Kc za cały dzień (stan na 2021 rok), a opłatę uiszczamy w parkometrze. Tutaj ważna uwaga- podróżując po Czeskiej Szwajcarii, zawsze miejcie przygotowane drobne, które będą Wam potrzebne do tego, by zapłacić za parkingi. Niestety komunikacja praktycznie tutaj nie istnieje, więc podróżowanie bez własnego samochodu jest bardzo utrudnione. 

Mariina Skala- szlak

Z parkingu w Jetrichovicach na Mariina Skala prowadzi szlak o kolorze czerwonym. Na szlakowskazach możecie się także spotkać z nazwą Mariina vyhlidka, co oznacza nic innego, jak Mariina- punkt widokowy. Ile czasu potrzebujemy, by się dostać do naszego celu? Nam wędrówka zajęła ok. 30 minut, jednak trasa jest dość trudna, więc jej pokonanie to bardzo indywidualna sprawa. Przez większość czasu wiedzie ona po wykutych w skale stopniach. Jest to niezwykle malowniczy fragment trasy. Maszerujemy wśród formacji skalnych, które przybierają różnorodne kształty skutecznie pobudzające naszą fantazję. Końcówka dojścia na szlak to przejście po schodach poprowadonych w szczelinowej grocie, po których dochodzimy do głównego celu naszej wycieczki- punktu  widokowego Mariina vyhlidka. 

Zobacz także: Czeska Szwajcaria w pigułce

Mariina Skala (opis szlaku) [Czeska Szwajcaria]
Szlak wiedzie głównie po schodach
Mariina Skala
Po drodze możemy podziwiać piękne widoki

Mariina vyhlidka- miejsce w Czeskiej Szwajcarii, które nas oczarowało

Punkt widokowy na Mariina Skala to altanka, w której czekają na nas ławeczki, stolik z opisaną panoramą, a to wszystko pod zadaszeniem. Idealne miejsce, by usiąść i rozkoszować się rozpościerającym się stąd widokiem. Właśnie z tej okazji my skorzystaliśmy. Chylące się ku zachodowi Słońce w połączeniu z malowniczymi Górami Połabskimi tworzą niesamowity, urokliwy krajobraz. Jest pięknie! P.S. Do tego jesteśmy tutaj całkowicie sami! 

Koniecznie udaj się także do pobliskiej Szwajcarii Saksońskiej

Mariina Skala
Mariina Skala

Mariina Skala to miejsce, które oczarowało nas swoją urodą. Zostaliśmy uświadomieni, że w Czeskiej Szwajcarii jest jeszcze sporo takich miejsc, o których nie przeczytacie w przewodnikach. Tutaj trzeba przyjechać i samemu je odkryć! 

 

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!