Leśny Bar, Horni Lipova

Po pierwsze, samoobsługa- Leśny Bar

Komu się marzy zimne piwo na szlaku, a w zimie grzane wino aby się trochę rozgrzać? Pewnie każdemu. Te i inne atrakcje oferuje samoobsługowy, leśny bar w Horni Lipova w czeskich Górach Rychlebskich. Dlaczego samoobsługowy? Bo sam decydujesz co bierzesz, a opłatę za wszystko uiszczasz do skrzyneczki. Zero obsługi, zero ochrony. Ktoś by pomyślał Eldorado… I po co za to płacić, skoro nikt nie pilnuje? Ano po to aby być uczciwym i tacy są tutaj ludzie, gdyż właściciel baru zapewnia, ze świetnie na nim zarabia…. ale zacznijmy od początkuJ

Leśny Bar, Horni Lipova
Leśny Bar, Horni Lipova

Leśny Bar w Horni Lipova- jak dojechać?

Aby dojechać do Leśnego Baru w Horni Lipva jadąc od strony Polski należy kierować się na Jesenik, a następnie do miejscowości Lipova Lazne. Dojedziemy do niej również jadąc od strony Javornika,. Ta opcja jest dedykowana tym, którzy przekraczają granicę w Paczkowie lub w Lądku Zdroju. Będąc już w Lipovej musimy jechać cały czas główną drogą w kierunku Ramzovej (cały czas pod górę, więc kierunku nie pomyliszJ). Po ok. 3 km dojeżdżamy do trochę bardziej ostrego zakrętu w lewo, przed którym widnieje znak „Horni Lipova 3, skierowany w prawo”, więc się go słuchamy i skręcamy w prawo! Jadąc przepisowe 40 km/h na pewno nie przegapimy tego momentu:)  Następnie wąską drogą dojeżdżamy do pięknego wiaduktu kolejowego, wokół którego musimy szukać miejsca do zaparkowania samochoduJInną opcją jest również dojazd w ten rejon pociągiem. Bez problemu  w ten sposób można tutaj dojechać chociażby z Jesenika.

Leśny Bar, Horni Lipova
Leśny Bar, Horni Lipova

WYBIERAJĄC SIĘ NA WYCIECZKI W GÓRY NIE ZAPOMNIJ O DODATKOWYM UBEZPIECZENIU, KTÓREGO KOSZT NA JEDEN DZIEŃ TO ZALEDWIE 2- 3 ZŁ! UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE MOŻESZ ZNALEŹĆ TUTAJ

Którędy wędrować do Leśnego Baru?

Od parkingu należy udać się cały czas drogą asfaltową i po jakiś 20-30 minutach staniemy obok Leśnego Baru. Na dole można „wypożyczyć” kijki trekkingowe- oczywiście opłata do słoiczka. A po drodze, zwłaszcza gdy idziemy z dziećmi można zatrzymać się przy drewnianym placu zabaw.

Leśny Bar, Horni LipovaLeśny Bar- na czym polega?

Leśny Bar przypomina trochę wiatę turystyczną. A w środku rozstawione na półkach różnego rodzaje słodycze, napoje. Jest też herbata, kawa, którą można sobie zaparzyć. Znajdziemy tutaj ponadto lodówkę z kiełbasami, które możemy sobie usmażyć na jednym z rozpalonych ognisk. W zimie jest również grzane wino, prosto z termosu. Ponadto spotkaliśmy się z rumem, który można dolać do herbaty, jednak z konfrontacji tej wiedzy z innymi turystami stwierdzamy że nie jest to regularnością. A gdzie to piwo? No właśnie, to jest chyba największa atrakcja tego miejsca, o którą wszyscy pytają. Piwo chłodzi się w strumyku! Zarówno po prawej stronie od baru, jak i trochę w oddali po lewej. Żeby nie było, że samym alkoholem człowiek żyje, w potoku można znaleźć również schłodzoną kofole. 

Naturalne chłodzenie napojów dla spragnionych turystów
Naturalne chłodzenie napojów dla spragnionych turystów
"Chłodziarka" Leśnego Baru
“Chłodziarka” Leśnego Baru
Leśny Bar, Horni Lipova
Drewniana mapa przy barze
Drewniana mapa przy barze

Gdyby było Wam za mało…

Gdyby było Wam za mało górskiej wędrówki zachęcamy do udania się na Smrk (to kolejne 1,5 h pod gorę:) , a po drodze zaskoczy Was druga część baru, a dokładnie jego górna wersja. Asortyment jest tam trochę bardziej ubogi, gdyż opiera się głównie na napojach.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was odpowiednio do odwiedzin w tym wspaniałym miejscu.

Smrk
SmrkJeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!