Kolejkowo Wrocław- czy warto odwiedzić? [nasza opinia]

Kolejkowo Wrocław to potężna makieta kolejowa, która znajduje się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy Dolnego Śląska- Sky Towerze. Makieta przedstawia miejsca znane wrocławianom, takie jak rynek z ratuszem, hotel Monopol z ulicy Świdnickiej, czy Dworzec Świebodzki, w którym przez wiele lat można było oglądać makietę Kolejkowo. Na makiecie jest też sporo odniesień górskich. Możemy wybrać się do schroniska Szwajcarka w Rudawach Janowickich, czy na najwyższy szczyt Karkonoszy- Śnieżkę. Makieta jest wykonana z należytą starannością. My, z dużą ciekawością wkręciliśmy się w ten miniaturowy świat, którego zwiedzanie zajęło nam blisko 3 godziny! 

Kolejkowo Wrocław
Kolejkowo Wrocław
Kolejkowo Wrocław
Kolejkowo Wrocław

Wrocław w pigułce

Nic dziwnego, że na makiecie Kolejkowo zlokalizowanej we Wrocławiu znajduje się wiele obiektów, które możemy zobaczyć, przemierzając ulicę stolicy Dolnego Śląska. Tuż po wejściu do miniaturowego świata Kolejkowa naszym oczom ukazuje się wrocławski rynek z ratuszem i otaczającymi go kamienicami. Są tutaj również liczni turyści, zwykli mieszkańcy śpieszący się do pracy, czy artyści, których spacerując po rynku, na pewno spotkamy.

Kolejkowo umożliwia także szczegółowe przyglądnięcie się budynkowi Hotelu Monopol znajdującemu się przy ulicy Świdnickiej, czy Domu Handlowemu Solpol. Na makiecie odnajdziemy także Dworzec Świebodzki, w którego wnętrzach początkowo mieściło się Kolejkowo. Symbolicznie możemy zobaczyć, jak pod dworcem do samochodu dostawczego pakowane są makiety, by je przewieźć do Sky Towera. To, co jednak najbardziej przyciąga uwagę to ludzie. Gdy się im przypatrzymy ich życie, wydaje się być bardzo realne. Z czasem wkręcamy się w ten miniaturowy świat coraz bardziej i bardziej… 

Koniecznie wybierz się także do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Kolejkowo Wrocław- czy warto odwiedzić? [nasza opinia]
Kolejkowo Wrocław- czy warto odwiedzić? [nasza opinia]

Przenieśmy się w Sudety

Oprócz obiektów charakterystycznych dla Wrocławia makieta Kolejkowo pozwala nam się przenieść także w Sudety. Fani górskich wędrówek z pewnością bez problemu rozpoznają schronisko PTTK Szwajcarka leżące w Rudawach Janowickich, czy obserwatorium astronomiczne na Śnieżce. Na makiecie znajduje się także stok narciarski oraz Góra Prezydentów, na której wykute zostały twarze polskich prezydentów. To, co nam się bardzo spodobało to dziewczyna z dzieckiem w chuście, która wyruszała na szlak. Nawiązań do turystów górskich w Kolejkowie jest znacznie więcej. Odnajdziemy ich zarówno na szlaku, jak i oczekujących na pociąg na jednej ze stacji kolejowych. 

Poznaj również Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Kolejkowo- a gdzie pociągi?

Kolejkowo bez wątpienia większości osób kojarzy się z pociągami. I bardzo dobrze!  W Kolejkowo Wrocław spotkamy 15 różnych pociągów. Są tutaj składy towarowe, osobowe, zabytkowe, czy szynobusy należące do Kolei Dolnośląskich. Na makiecie Kolejkowo dojrzymy także wrocławskie tramwaje. To, co jednak nam się najbardziej podobało to możliwość podglądania pasażerów zasiadających w wagonach. Możemy odszukać Pana czytającego gazetę, czy Panią jadącą z niemowlakiem. Toczące się w Kolejkowie życie jest bardzo autentyczne. 

Będąc we Wrocławiu, koniecznie odwiedź ZOO Wrocław

Kolejkowo Wrocław- czy warto odwiedzić? [nasza opinia]

Miasto z Piernika w Kolejkowo Wrocław

W okresie świąt Bożego Narodzenia Kolejkowo Wrocław zaprasza na szczególną wystawę. Miniaturowe miasto, które jest prezentowane, zostało zbudowane z piernika! Pomiędzy słodkimi domkami suną składy pociągów, jednak to, co tutaj najbardziej przyciąga nieziemski zapach świąt! 

A może Cię zainteresuje? Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Kolejkowo Wrocław- czy warto odwiedzić? [nasza opinia]

Czy warto odwiedzić Kolejkowo Wrocław?

Zdecydowanie tak! Po pierwsze makieta jest wykonana z niezwykłą starannością i sama w sobie jest dziełem, które wymagało pracy wielu artystów. Poza tym jest to super zabawa dla małych i dużych. My sami złapaliśmy się na tym, że z każdą minutą pobytu w Kolejkowie wkręcamy się coraz bardziej w toczące się tutaj życie. Tosia natomiast była zaciekawiona dosłownie wszystkim. Toczącymi się po torach pociągami, światłami rozbłyskującymi w domach, czy zwierzętami, których na kolejkowej makiecie również nie brakuje. Zwiedzanie Kolejkowa dzieciom ułatwiają podesty, na które mogą stawać i w ten sposób z bliska podglądać życie mieszkańców tego miniaturowego świata. 

Kolejkowo Wrocław- gdzie się znajduje?

Kolejkowo Wrocław znajduje się na I piętrze Sky Towera- najwyższego i najbardziej rozpoznawalnego budynku Wrocławia, który znajduje się przy ulicy Powstańców Śl. 95. Można się tu bez problemu dostać się komunikacją miejską. Jeśli jednak podróżujemy samochodem, to wówczas możemy skorzystać z podziemnego parkingu, na którym postój jest płatny (1-sza godzina 4 zł, każda kolejna 5 zł- stan na 2022 r.). 

Kolejkowo Wrocław- bilety i godziny otwarcia

Kolejkowo Wrocław jest otwarte codziennie (również w niedziele i święta) w godzinach 10-18. Przed wizytą warto jednak zaglądnąć na stronę internetową Kolejkowo Wrocław i dowiedzieć się, czy nie występują jakieś wyjątki w godzinach otwarcia. Również ceny biletów najlepiej sprawdzić na stronie internetowej, gdzie możecie także je zarezerwować na konkretną godzinę. 

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!