Taras widokowy na Kocim Grzbiecie

Koci Grzbiet (651 m n.p.m.) to szczyt leżący w Górach Sowich, na którego zboczu w 2011 roku powstała platforma widokowa (sama platforma znajduje się ok. 100 metrów poniżej wierzchołka). Wycieczka w to miejsce jest krótka i niewymagająca, dlatego idealnie nadaje się na rodzinny spacer, również z dzieckiem w wózku. Najkrótsza droga na punkt widokowy wiedzie spod parkingu zlokalizowanego tuż obok Leśnego Dworku w Bielawie. Spokojnie zmieści się tutaj kilkadziesiąt samochodów, choć w ciepły słoneczny dzień może okazać się to ilością niewystarczającą. 

Leśny Dworek
Leśny Dworek

Wybieramy zielony szlak- w drodze na Koci Grzbiet

Z parkingu wędrujemy wraz z zielonym szlakiem i niebieskim szlakiem. Przechodzimy przez mostek na drugi brzeg potoku i przez krótką chwilę wędrujemy wzdłuż niego. Po drodze mijamy zabudowania wodociągów. Szlak od tego momentu powoli wznosi się ku górze. Nie jest to jednak żadna poważna stromizna, której pokonanie wymagałoby nadludzkiej siły;)

Po ok. 10 minutach dochodzimy do rozwidlenia szlaków, niebieski kolor podąża na wprost, a my ostro skręcamy w lewo wraz z kolorem zielonym. Teraz otwiera się przed nami ciekawa panorama. Z lewej wyrastają Chmielina (664 m n.p.m.) i Niedźwiadek (675 m n.p.m.), a gdy odwrócimy się do tyłu możemy podziwiać Kalenicę (964 m n.p.m.) oraz Słoneczną (949 m n.p.m.). Po ok. 1,5 kilometrze i 20 minutach wędrówki docieramy do miejsca, w którym aby dostać się na punkt widokowy musimy skręcić w prawo, w stromą ścieżkę i już po chwili możemy podziwiać piękną panoramę. 

Będąc w okolicy koniecznie odwiedź Twierdza Srebrna Góra

Zielony szlak na Koci Grzbiet
Zielony szlak na Koci Grzbiet
Podejście na platformę widokową
Podejście na platformę widokową na Koci Grzbiet

Widoki z tarasu widokowego na Kocim Grzbiecie

Panorama jaka rozpościera się z punktu widokowego zlokalizowanego na zboczach Kociego Grzbietu obejmuje szczyty, które wyżej wymieniliśmy. Szczególnie zapierający dech w piersiach jest widok na Kalenicę i Słoneczną. W drugą stronę otwiera się nam panorama na Bielawę, ze Ślężą i Radunią w tle. Na punkcie widokowym znajduje się ławeczka, więc można tutaj przysiąść na krótszą i dłuższą chwilę i rozkoszować się tymi widokami. 

Zobacz także: Radunia- opis szlaku

Widok z platformy widokowej na Kalenicę i Słoneczną
Widok z platformy widokowej na Kalenicę i Słoneczną. Koci Grzbiet
Bielawa widoczna z punktu widokowego, w tle Ślęża i Radunia
Bielawa widoczna z punktu widokowego, w tle Ślęża i Radunia. Koci Grzbiet
Taras widokowy na Kocim Grzbiecie
Taras widokowy na Kocim Grzbiecie

Do parkingu zlokalizowanego przy Leśnym Dworku możemy udać się tą samą ścieżką, którą szliśmy do góry. 

Odległość: 3 kilometry

Czas przejścia: ok. 40 minut

P.S. Szlak nadaje się dla dzieci, również tych jadących w wózkach;)

Zielony szlak do Leśnego Dworku
Zielony szlak do Leśnego Dworku

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Mana
Latest posts by Mana (see all)