Jaki wózek dziecięcy zabrać ze sobą w podróż ?

Jaki wózek dziecięcy zabrać ze sobą w podróż? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu tego wyboru? Jest wiele aspektów, które są niezwykle istotne. Gabaryty wózka, jego uniwersalność, bezpieczeństwo dziecka, a także komfort użytkowania przez rodziców. Czy jest możliwe, aby wybrać taki wózek, który posiadałby wszystkie powyższe cechy? Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. To ze względu na fakt, że każdy z nas w zależności od zaistniałej sytuacji może oczekiwać od wózka zupełnie czegoś innego. My, osobiście posiadamy dwa wózki, w których postawiliśmy przede wszystkim na uniwersalność, jednak ze względu na ich spore gabaryty nie możemy zawsze ich wszędzie zabrać. Czy da się wszystko połączyć i wybrać wózek idealny?

Jaki wózek dziecięcy zabrać ze sobą w podróż ?
Wózkiem w górach? Czemu nie!

Uniwersalność!

Wybierając się w podróż z wózkiem dziecięcym, cechą, na którą szczególnie zwracamy uwagę, jest uniwersalność. Chcąc uprawiać różne aktywności z naszym dzieckiem (bieganie, jazdę rowerem), często decydujemy się na przyczepkę rowerową. Można ją w szybki sposób “przerobić” na spacerówkę, czy wózek biegowy. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść tego wyboru jest ogromna przestrzeń bagażowa, jaką mamy do dyspozycji. Dodatkowym jej atutem jest posiadanie osłonki przeciwdeszczowej, co umożliwia nam prowadzenie aktywności praktycznie w każdych warunkach. Spacerówki tego typu zalet nie posiadają. Wydawało się, że wózek tego typu jest idealny i na tym moglibyśmy zakończyć poszukiwania. Jednak ma on swoje wady. Są nimi spora waga i gabaryty.

Jaki wózek dziecięcy zabrać ze sobą w podróż ?
Wózek musi się sprawdzić w każdych warunkach

Wielkość wózka!

Jadąc w podróż dużym samochodem, nie są one przeszkodą, ale jeśli już podróżujemy innym środkiem transportu, np. pociągiem, czy samolotem, to posiadanie takiego sporego wózka może stanowić udrękę. Warto przed podróżą zorientować się, na zabranie jak dużego wózka możemy sobie pozwolić. Przykładowo, w niektórych pociągach znajdują się specjalnie wydzielone strefy, w których pozostawienie wózka nie będzie stanowiło żadnego problemu i nie będzie wadziło współpasażerom. Wózki mają przeróżne gabaryty, a także systemy składania. Warto je sprawdzić przed zakupem.

Jaki wózek dziecięcy zabrać ze sobą w podróż ?
Wózek dziecięcy na plaży

Stąd, stojąc przed wyborem, jaki wózek zabrać ze sobą w podróż musimy zadać sobie pytanie, czego od niego oczekujemy i w jakich sytuacjach będziemy go użytkować. Zestawmy to z możliwościami jego transportu. Pozwoli to nam wówczas na zdecydowanie się na model, który okaże się kompromisem pomiędzy uniwersalnością użytkowania, a jego wielkością.

Bezpieczeństwo i komfort dziecka

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka na podróż, jest bezpieczeństwo dziecka. Dla nas to priorytet. Wózek musi koniecznie mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Do tego amortyzatory, dzięki którym jazda z wózkiem z pociechą nie jest katorgą, a także duże pompowane koła umożliwiające nam wjechać w różnorodny teren. Przez komfort dziecka należy także rozumieć możliwość szybkiej zmiany ułożenia siedziska, pozwalającej raz wygodnie zasnąć maluszkowi, a innym razem komfortowo oglądać otaczający go świat. Dobrze jest także zwrócić uwagę na wielkość budki wózka, która powinna osłaniać dziecko nie tylko od potencjalnych opadów deszczu, ale i od promieni słonecznych.

Komfort użytkowania przez rodzica

Wybierając wózek w podróż, musimy także zwrócić uwagę na komfort jego użytkowania przez rodziców. Wygodna rączka z regulowaną wysokością to podstawa Dobrze jest także, gdy wózek wyposażony jest w hamulec ręczny, co ułatwia jego prowadzenie w stromym terenie. Tego typu akcesoria do wózka to dla nas podstawa. Co więcej, ważną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest łatwość składania wózka. Idealnie, by było, gdyby było to możliwe tylko przy pomocy jednej ręki i nie wymagało wkładania w ten proceder dużej siły.

Jaki wózek dziecięcy zabrać ze sobą w podróż ?
Uniwersalność wózka to ogromna jego zaleta

Wybór na podróż wózka nie jest łatwym zadaniem. Spacerówki, przyczepka rowerowa, a może wózek terenowy? Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Wybierając jeden z nich, należy rozważyć wszelkie za i przeciw. 

Artykuł sponsorowany