Himalaje, Teatr Śląśk
City Break

Himalaje na deskach teatru

Porzucamy na chwilę buty trekkingowe, sportowy strój, ale nie wychodzimy poza tematykę, która nas najbardziej interesuje- góry. Spotykamy je w… teatrze. Tak, nie przesłyszeliście się! W Katowicach, na scenie Teatru Śląskiego grany jest spektakl „Himalaje”, który mieliśmy okazję pooglądać. Scenariusz do tego spektaklu napisali autorzy biografii Jerzego Kukuczki, Dariusz Korytko oraz Marcin Pietraszewski. Z tego względu spodziewaliśmy się, że będziemy świadkami opowieści historii o życiu jego z najwybitniejszych z polskich himalaistów. A jak było w rzeczywistości? 

W rzeczywistości to się bardzo zdziwiliśmy- pozytywnie. Na scenie ponad 20 aktorów, którzy przez półtorej godziny odgrywali sceny znane bardziej z teatrów muzycznych. Muzyka „na żywo”, efekty świetlne, scenografia na najwyższym poziomie- to wszystko sprawia, że bierzemy udział w widowisku, z którego można wychwycić przesłanie, które dla każdego widza jest inne. 

Na scenie, aktorzy wcielający się w rolę Kukuczki, Messnera, Rutkiewicz, Hajzera, czy Pawłowskiego. Każdy z nich w inny sposób argumentuje swoje decyzje o zdobyciu kolejnych szczytów. Dlaczego wyjeżdżają na kilka miesięcy, zostawiając rodzinę? Dlaczego ryzykują swoje życie? Dlaczego?…. Na te pytania musimy odpowiedzieć sobie samemu. 

Jeśli tylko będziecie mieć możliwość zobaczenia tego spektaklu, serdecznie do tego zachęcamy. Szczególnie, jeśli sami chodzicie po górach i zastanawiacie się dlaczego to robicie…

Himalaje, Teatr Śląśk
Fot. Gazeta.plJeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!

Może Cię także zainteresuje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *