Czechy, Góry Opawskie, Sudety

Góry Opawskie: Graniczny Wierch 541 m n.p.m. (cz. Hraniczny Vrch)

Wieża widokowa

Hraniczny Vrch to szczyt znajdujący się we wschodniej części Gór Opawskich. Ma wysokość 541 m n.p.m., a szlak prowadzący na niego z najbliższego  parkingu ma zaledwie 800 metrów długości. Czy w związku z tym warto odwiedzić to miejsce? 

Zdecydowanie tak!

Zdobycia Hranicnego Vrchu na pewno nie będziecie żałować. Po pierwsze, z daleka przyciąga nietypowa wieża widokowa stojąca na jego szczycie. Właściwie są to dwie wieże, które są połączone na samej górze kładką. Na szczycie jednej i drugiej wieży znajdują się tarasy widokowe. 25- metrowa budowla została wzniesiona w 2011 r. i służyła pierwotnie jako wieża radiotelegraficzna. Teraz jest fantastycznym punktem widokowym na okolicę. Z jej tarasów widać najwyższe szczyty Gór Opawskich, Jeseniki, Krnov, Płaskowyż Głubczycki, a przy bardzo dobrej widoczności również Wyżynę Śląską i szczyty Beskidu Śląsko- Morawskiego. 

Wieża widokowa na Granicznym WierchuŚwietny czas dla całej rodziny!

Wycieczka na Hraniczny Vrch jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z całą rodziną. Nie będą się tutaj na pewno nudzić dzieci w każdym wieku. Już w drodze na szczyt znajdują się elementy architektury znane z placów zabaw. Im wyżej, tym jest tylko lepiej. Są tu urządzenia do street work-outu, park linowy dla dzieci, huśtawki, mostki, siatki… Dużo, by wymieniać. Trzeba przyjechać i zobaczyć:) Dla wielbicieli ognisk przygotowane zostało miejsce, aby je rozpalić, więc nie zapomnijcie ze sobą zabrać kiełbasek!:)

WYBIERAJĄC SIĘ NA WYCIECZKI W GÓRY NIE ZAPOMNIJ O DODATKOWYM UBEZPIECZENIU, KTÓREGO KOSZT NA JEDEN DZIEŃ TO ZALEDWIE 2- 3 ZŁ! UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE MOŻESZ ZNALEŹĆ TUTAJJak tutaj trafić? 

Hranicny Vrch wznosi się 2 km na wschód od miejscowości Mesto Albrechtice, na granicy polsko- czeskiej. Leży ona ok. 15 km od przejścia granicznego Trzebina- Bartultovice k. Prudnika. Będąc w Mescie Albrechtice szukajcie drogowskazów na Slezske Rudoltice. Ulicą Osoblazsko wyjedźcie z miasta i pomału podjeżdżajcie do góry. Po prawej stronie od drogi zauważycie niewielki parking, na którym zmieści się zaledwie kilka samochodów, który będzie stanowić punkt startowy w drodze na szczyt. 

Widok na szczyt z parkingu

P.S. Zwróćcie uwagę na kosze na śmieci! Czesi to mają poczucie humoru 😀

Ahoj!
Żwirek i Muchomorek

You may also like...

Dodaj komentarz