Gdzie zimą wyjechać w góry?

Gdzie zimą wyjechać w góry? Odpowiedzi na takie pytanie szuka coraz większa liczba turystów, którzy planują swój zimowy wypoczynek w jednej w podgórskich miejscowości. Przy wyborze biorą oni pod uwagę bogatą ofertę noclegową, dostępność tras narciarskich, stopień trudności szlaków turystycznych, czy możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji, takich jak baseny, czy lodowiska. Gdzie zima wyjechać w góry? Oto nasze propozycje:

Wpis powstał na zlecenie portalu www.nocowanie.pl.

#współpracapłatna

1. Góry Izerskie- Gdzie zimą wyjechać w góry?

To najbardziej na zachód wysunięte pasmo górskie w Polsce oferuje największą sieć tras do uprawiania narciarstwa biegowego w naszym kraju. Łączna długość wytyczonych ścieżek dla fanów tego sportu ma aż 180 kilometrów! W Górach Izerskich, znajdują się także trasy do narciarstwa zjazdowego. Aby poszusować na dwóch deskach musisz w tym celu udać się do Świeradowa-Zdroju. Miejscowościami, w których należy szukać noclegu, by skorzystać z oferty tego pasma górskiego, są: Świeradów-Zdrój oraz Szklarska Poręba.

Czytaj także: Świeradów-Zdrój: co warto zobaczyć?

Gdzie zimą wyjechać w góry?
Góry Izerskie to raj dla fanów narciarstwa biegowego. Gdzie zimą wyjechać w góry?

2. Karkonosze- Gdzie zimą wyjechać w góry?

Przepiękne Karkonosze, zimą szczególnie polecają się do wizyty dla fanów turystyki pieszej. Szlaki turystyczne w tym paśmie górskim, nawet w przypadku dużego opadu śniegu są świetnie przygotowane. W Karkonoszach można wybrać się na Śnieżkę, Śnieżne Kotły, czy Szrenicę. Dla mniej doświadczonych turystów polecamy spacer do malowniczo położonego schroniska Samotnia, czy na jeden z wodospadów- Szklarki, bądź Kamieńczyka. W Cieplicach można natomiast skorzystać z oferty tutejszych term. Szukając noclegu w Karkonoszach, najlepiej jest sprawdzać bazę noclegową w Karpaczu oraz w Szklarskiej Porębie.

Gdzie zimą wyjechać w góry?
Karkonosze w zimowej scenerii zachwycą każdego. Gdzie zimą wyjechać w góry?

3. Ziemia Kłodzka- Gdzie zimą wyjechać w góry?

Ziemia Kłodzka jest niezwykle różnorodna pod względem dostępności atrakcji, także zimą. Znajdują się tutaj trasy zjazdowe. Największy z ośrodków oferujący możliwość skorzystania z aż 30 wyciągów narciarskich znajduje się w Zieleńcu. Niewiele mniejszy ośrodek funkcjonuje natomiast na stokach Czarnej Góry. W okolicach Stronia Śląskiego przygotowanych jest również kilkadziesiąt kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Na turystów szukających odpoczynku czeka także oferta przygotowana przez liczne uzdrowiska, m.in. Polanicę-Zdrój, Kudowę-Zdrój, czy Lądek-Zdrój. Każda z tych miejscowości będzie dobrą bazą noclegową do poznawania tego pięknego regionu Polski.

Gdzie zimą wyjechać w góry?
Schronisko na Śnieżniku w zimowej odsłonie. Gdzie zimą wyjechać w góry?

4. Beskid Śląski- Gdzie zimą wyjechać w góry?

Ogromną zaletą Beskidu Śląskiego jest bogata oferta noclegowa tego regionu. Znajduje się tu kilka dużych ośrodków- Szczyrk, Wisła, Ustroń, a dobrym punktem wypadowym jest także Bielsko-Biała. W Beskidzie Śląskim znajduje się kilkanaście ośrodków narciarskich. Do największych należy ten funkcjonujący w Szczyrku. Na stokach Skrzycznego można natomiast spróbować swoich sił na trasie FIS-u, czyli takiej, na której rozgrywane są najważniejsze zawody rangi mistrzowskiej. W Wiśle Kubalonce znajduje się także ośrodek narciarstwa biegowego, oferujący kilkadziesiąt kilometrów tras dla fanów tego sportu.

Poszukując noclegu na wyjazd w góry, skorzystaj z bogatej oferty portalu nocowanie.pl 

Gdzie zimą wyjechać w góry?
Beskid Śląski w zimowej odsłonie

5. Tatry- Gdzie zimą wyjechać w góry?

Tatr chyba nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Wielu turystów przyjeżdża tu zimą nie tylko, by poszusować na nartach, ale po to, by podziwiać przepiękne widoki, jakie oferuje to pasmo górskie. Oczywiście wielu z turystów udaje się na górskie szlaki, by móc poczuć na “własnej skórze” magię tych gór. Wielu z nich pod Tatry przyjeżdża także, by skorzystać z bogatej oferty tutejszych term. Największe z nich znajdują się w Chochołowie, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, a także w Szaflarach.

Gdzie zimą wyjechać w góry?
Zimą Tatry są niesamowite. Gdzie zimą wyjechać w góry?

6. Beskid Sądecki

Beskid Sądecki z pewnością nie jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o górski wyjazd zimą. Podpowiemy jednak, że region ten może Was niezwykle pozytywnie zaskoczyć, zwłaszcza jeśli poszukujecie ciszy i spokoju. W Beskidzie Sądeckim znajdziecie kilka uzdrowiskowych miejscowości- Krynicę-Zdrój, Piwniczną-Zdrój, Żegiestów oraz Muszynę, w których z powodzeniem możecie szukać noclegu. W ofercie tych miejscowości znajdziecie liczne zabiegi, a także możliwość skorzystania z basenów. W Krynicy-Zdroju możecie natomiast skorzystać ze świetnie przygotowanych tras narciarskich. Beskid Sądecki to także idealne miejsce, by spróbować swoich sił na skitourach.