Gdynia- atrakcje, co warto zobaczyć?

Gdynia, to obok Gdańska i Sopotu jedno z miast wchodzących w skład tzw. Trójmiasta. Znajduje się tutaj jeden z największych portów w naszym kraju. Dzięki położeniu nad Morzem Bałtyckim Gdynia ma również ogromne znaczenie turystyczne. Co warto zobaczyć w tym mieście? Nasze propozycje zobaczycie w poniższym zestawieniu!

1. Gdynia- klif w Orłowie

Klif w Orłowie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na całym wybrzeżu. Tworzy on, cudowną panoramę, którą uwidacznia na swoich dziełach wielu artystów. Znajduje się tutaj szkoła plastyczna, więc często można spotkać tutaj osoby, które malują obrazy, których głównym motywem jest orłowski klif. W tym miejscu tworzył również Stefan Żeromski, który inspirował się widokiem, jaki oferuje tutejsze wybrzeże.

Gdynia
Klif w Orłowie
Gdynia
Widok z mola w Orłowie na klif

2. Molo w Orłowie

W Orłowie znajduje się również 180- metrowe molo nadające się na spacery przy blasku zachodzącego Słońca. Jest także przystań rybacka, przy której można zakupić świeże lub wędzone ryby. W Orłowie można spędzić naprawdę sporo czasu i delektować się wspaniałymi widokami, jakie oferuje ta część wybrzeża.

Gdynia
Molo w Orłowie

3. Skwer Kościuszki w Gdyni

Skwer Kościuszki stanowi centralny plac Gdyni. To młode miasto (powstało w 1926 r.) nie ma zbyt wielu zabytków, które byłoby można podziwiać, ale na pewno warto odwiedzić nadbrzeże w okolicach Mola Południowego. Przy nim cumują dwa najsłynniejsze polskie statki- najstarszy niszczyciel na świecie- ORP Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza. Obydwa są udostępnione zwiedzającym. Przy dużej dozie szczęścia (my taką mieliśmy), można tutaj również podziwiać kolejny polski, sławny żaglowiec- Dar Młodzieży

Czytaj także: Gdańsk- co warto zobaczyć?

Gdynia- atrakcje, co warto zobaczyć?
ORP Błyskawica
Gdynia- atrakcje, co warto zobaczyć?
Dar Pomorza

4. Sea Towers Gdynia

Spacerując po Skwerze Kościuszki, nie sposób nie zauważyć potężnego wieżowca wznoszącego się nad samym wybrzeżem. To Sea Towers– budynek w większości zajmowany przez mieszkania i apartamenty. Tuż obok niego znajduje się marina, gdzie można zobaczyć ekskluzywne jachty. 

Gdynia- atrakcje, co warto zobaczyć?
Dar Pomorza i Sea Towers

5. Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie znajduje się ono w pobliżu Skweru Kościuszki. Jest to wodny ogród zoologiczny, w którym można zobaczyć przedstawicieli fauny morskiej z całego świata. Oczywiście, na szczególną uwagę zasługują zwierzęta zamieszkujące Morze Bałtyckie, ale znacznie ciekawsze są te obrazujące bardziej egzotyczne kierunki, jak np. Rafa Koralowa. Godziny otwarcia i cennik znajdziecie TUTAJ -> https://akwarium.gdynia.pl/bilety/

 

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!