Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Czy odwiedzając czyjś dom od razu poznajecie, jakie hobby mają jego właściciele? Urządzając w końcu, nasze pierwsze 4 kąty chcieliśmy tak dobrać wystrój, by kojarzył się on z tym co kochamy robić- podróżami i aktywnym trybem życia. Stąd, na ścianach powiesiliśmy zdjęcia z naszych wypraw, na korytarzu spersonalizowane plakaty, a w “norce” Maćka zadbaliśmy o to, by jego medale z zawodów zostały odpowiednio wyeksponowane. Naszym małym marzeniem była również drewniana mapa świata, którą od początku widzieliśmy na ścianie w jadalni. Marzenie się spełniło, a drewnianą mapę świata otrzymaliśmy w prezencie od LosokaWood, producenta drewnianych dekoracji do wnętrz. 

Drewniana mapa świata- nasza miłość “od pierwszego wejrzenia”

Drewniana mapa świata zamarzyła nam się już kilka lat temu, kiedy zobaczyliśmy ją po raz pierwszy u naszej rodziny. Wrażenie- piorunujące! Zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia. Postanowiliśmy, że jak tylko dorobimy się własnych “4 kątów” to będziemy musieli sprawić sobie taką dekorację:) Problemem było tylko (albo aż) to, że jeszcze długo naczekaliśmy się na nasz wymarzony domek. Jednak, w końcu, pod koniec zeszłego roku się udało i rozpoczęliśmy żmudny proces jego urządzania. Drewniana mapa świata cały czas była gdzieś zakodowana w naszych głowach, ale ciągle były ważniejsze rzeczy. Tak minęło kilka miesięcy, aż w końcu na naszej drodze życiowej spotkaliśmy LosokaWood, która w prezencie przekazała nam nasze małe marzenie. 

LosokaWood- polski producent drewnianych map na ścianę

LosokaWood to firma z Krakowa, której flagowym produktem jest drewniana mapa świata. Tworzona jest z 3 warstw, dzięki czemu daje ona wspaniały efekt 3D. Mapa wykonana jest z drewna brzozowego, jednak wedle upodobań można wybrać kolor impregnatu, na jaki ma zostać pomalowane. Co ważne, jest on całkowicie bezwonny, a jedyny zapach unoszący się z mapy to zapach drewna. My jesteśmy fanami naturalnego drewna, więc różnorodności kolorowej na naszej mapie nie ma, ale taka robi na nas największe wrażenie. 

Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Drewniana mapa świata- montaż

W zestawie od LosokaWood oprócz kilkudziesięciu części mapy otrzymaliśmy również szablon, taśmę dwustronną do montażu, nożyk, a także drewniane samolociki, statki, czy żaglówki oraz pinezki, którymi możemy oznaczać miejsca przez nas odwiedzone. 

Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Montaż mapy rozpoczynamy od rozłożenia szablonu i przeniesienia go na ścianie, na której planujemy umieścić mapę. Ma on formę papierową, z pustymi przestrzeniami dopasowanymi do poszczególnych drewnianych elementów. Przyklejamy je do ściany na dwustronnej taśmie, która trzyma bardzo silnie. My, początkowo męczyliśmy się z oderwaniem jednego z zabezpieczeń taśmy- dlatego proponujemy zdjąć od razu zabezpieczenie z dwóch stron i w ten sposób montować kolejne fragmenty mapy. 

Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Po przyklejeniu wszystkich elementów zdejmijcie ostrożnie szablon. Jest to ważne, gdyż mapa nie jest jednorazowa. W każdej chwili możecie ją zdjąć i przenieść w inne miejsce w domu, czy przy przeprowadzce do Waszego nowego gniazdka. Nasz szablon okazał się, jednak świetną zabawką dla Tosi i nim zdążyliśmy zareagować to był już cały w strzępach. P.S. Musimy się odezwać do LosokaWood, by nam przesłali zapasowy, przyda się przy kolejnym malowaniu ścian.

Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Po zdjęciu szablonu pozostaje nam tylko i jedynie cieszyć się z nowej dekoracji w naszym domu. Całość montażu zajęła nam niewiele ponad 3 godziny. Wliczamy w to nakarmienie Tosi i ciągłe jej pilnowanie, więc pewnie drewnianą mapę świata można powiesić przynajmniej o godzinę szybciej;)

Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Drewniana mapa świata- nasze wrażenia

Jesteśmy zachwyceni nową dekoracją naszej jadalni. Drewniana mapa świata idealnie wpasowała się w klimat naszego domu. Fantastyczne wykonanie, pełne odwzorowanie detali, a do tego przepiękny, naturalny kolor. Taka właśnie jest drewniana mapa świata:) 

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla LosokaWood za wspaniały prezent. Jeśli, Wy również chcielibyście sprawić sobie przyjemność i w ten sposób zaaranżować wnętrze swoich domów to serdecznie zapraszamy do ich sklepu online: https://losokawood.com/

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!