Artykuł Sponsorowany

Drewniana Mapa Świata w domu podróżników:)

Czy odwiedzając czyjś dom od razu poznajecie, jakie hobby mają jego właściciele? Urządzając w końcu, nasze pierwsze 4 kąty chcieliśmy tak dobrać wystrój, by kojarzył się on z tym co kochamy robić- podróżami i aktywnym trybem życia. Stąd, na ścianach powiesiliśmy zdjęcia z naszych wypraw, na korytarzu spersonalizowane plakaty, a w “norce” Maćka zadbaliśmy o to, by jego medale z zawodów zostały odpowiednio wyeksponowane. Naszym małym marzeniem była również drewniana mapa świata, którą od początku widzieliśmy na ścianie w jadalni. Marzenie się spełniło, a drewnianą mapę świata otrzymaliśmy w prezencie od LosokaWood, producenta drewnianych dekoracji do wnętrz. 

Drewniana mapa świata- nasza miłość “od pierwszego wejrzenia”

Drewniana mapa świata zamarzyła nam się już kilka lat temu, kiedy zobaczyliśmy ją po raz pierwszy u naszej rodziny. Wrażenie- piorunujące! Zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia. Postanowiliśmy, że jak tylko dorobimy się własnych “4 kątów” to będziemy musieli sprawić sobie taką dekorację:) Problemem było tylko (albo aż) to, że jeszcze długo naczekaliśmy się na nasz wymarzony domek. Jednak, w końcu, pod koniec zeszłego roku się udało i rozpoczęliśmy żmudny proces jego urządzania. Drewniana mapa świata cały czas była gdzieś zakodowana w naszych głowach, ale ciągle były ważniejsze rzeczy. Tak minęło kilka miesięcy, aż w końcu na naszej drodze życiowej spotkaliśmy LosokaWood, która w prezencie przekazała nam nasze małe marzenie. 

LosokaWood- polski producent drewnianych map na ścianę

LosokaWood to firma z Krakowa, której flagowym produktem jest drewniana mapa świata. Tworzona jest z 3 warstw, dzięki czemu daje ona wspaniały efekt 3D. Mapa wykonana jest z drewna brzozowego, jednak wedle upodobań można wybrać kolor impregnatu, na jaki ma zostać pomalowane. Co ważne, jest on całkowicie bezwonny, a jedyny zapach unoszący się z mapy to zapach drewna. My jesteśmy fanami naturalnego drewna, więc różnorodności kolorowej na naszej mapie nie ma, ale taka robi na nas największe wrażenie. 

Drewniana mapa świata- montaż

W zestawie od LosokaWood oprócz kilkudziesięciu części mapy otrzymaliśmy również szablon, taśmę dwustronną do montażu, nożyk, a także drewniane samolociki, statki, czy żaglówki oraz pinezki, którymi możemy oznaczać miejsca przez nas odwiedzone. 

Montaż mapy rozpoczynamy od rozłożenia szablonu i przeniesienia go na ścianie, na której planujemy umieścić mapę. Ma on formę papierową, z pustymi przestrzeniami dopasowanymi do poszczególnych drewnianych elementów. Przyklejamy je do ściany na dwustronnej taśmie, która trzyma bardzo silnie. My, początkowo męczyliśmy się z oderwaniem jednego z zabezpieczeń taśmy- dlatego proponujemy zdjąć od razu zabezpieczenie z dwóch stron i w ten sposób montować kolejne fragmenty mapy. 

Po przyklejeniu wszystkich elementów zdejmijcie ostrożnie szablon. Jest to ważne, gdyż mapa nie jest jednorazowa. W każdej chwili możecie ją zdjąć i przenieść w inne miejsce w domu, czy przy przeprowadzce do Waszego nowego gniazdka. Nasz szablon okazał się, jednak świetną zabawką dla Tosi i nim zdążyliśmy zareagować to był już cały w strzępach. P.S. Musimy się odezwać do LosokaWood, by nam przesłali zapasowy, przyda się przy kolejnym malowaniu ścian.

Po zdjęciu szablonu pozostaje nam tylko i jedynie cieszyć się z nowej dekoracji w naszym domu. Całość montażu zajęła nam niewiele ponad 3 godziny. Wliczamy w to nakarmienie Tosi i ciągłe jej pilnowanie, więc pewnie drewnianą mapę świata można powiesić przynajmniej o godzinę szybciej;)

Drewniana mapa świata- nasze wrażenia

Jesteśmy zachwyceni nową dekoracją naszej jadalni. Drewniana mapa świata idealnie wpasowała się w klimat naszego domu. Fantastyczne wykonanie, pełne odwzorowanie detali, a do tego przepiękny, naturalny kolor. Taka właśnie jest drewniana mapa świata:) 

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla LosokaWood za wspaniały prezent. Jeśli, Wy również chcielibyście sprawić sobie przyjemność i w ten sposób zaaranżować wnętrze swoich domów to serdecznie zapraszamy do ich sklepu online: https://losokawood.com/

You may also like...

Dodaj komentarz