Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?

Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów? Niejednokrotnie słyszeliśmy od Was takie pytanie. Czy zamiast górskiego trekkingu, nie chcielibyśmy czasem odpocząć, leżąc na leżaku przy hotelowym basenie? Albo po prostu pospacerować wśród palm, nad brzegiem ciepłego morza? Wiemy, że dla niektórych może to być trudne do zrozumienia, ale my wolimy zupełnie inny odpoczynek… aktywny, w czasie którego możemy zobaczyć ciekawe miejsca i cały czas eksplorować. A dlaczego nie możemy robić tego w egzotycznych danych krajach?

Artykuł Sponsorowany

Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?
Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?

Ciepło, ciepło, coraz cieplej, czyli dlaczego nie wyjeżdżamy do ciepłych krajów?

Bezchmurne niebo, Słońce od rana do wieczora i przynajmniej 30 kresek na termometrze… Czy tak dla wielu z Was wyglądają idealne wakacje? Z pewnością tak! Nam, jednak taka pogoda często przeszkadza w wypełnieniu urlopowych planów. Bo jak tu przy takich upałach ruszyć na górski szlak? Wysoka temperatura wpływa na zwiększenie naszego zmęczenia, co zmniejsza odczuwanie przyjemności z trekkingu. Po drugie taka wędrówka nie należy do zbyt bezpiecznych. W wysokich temperaturach szybko się odwadniamy, co wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego nie zdecydowaliśmy się nigdy na wyjazd do krajów egzotycznych. Obawiamy się, że nie umielibyśmy usiedzieć na miejscu, wiedząc, że w okolicy jest wiele niesamowitych miejsc do odkrycia. Jednak dotarcie do nich, ze względu na wysoką temperaturę, na pewno nie byłoby łatwe, a tym bardziej korzystne dla naszego zdrowia. Stąd, wybieramy bezpieczniejsze kierunki podróży, gdzie z większym prawdopodobieństwem będziemy mogli ruszyć ku kolejnej przygodzie!

Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?
Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?

A co robimy, gdy upał zdarza się w Polsce? Który wówczas kierunek obieramy? Od dawna opowiadamy Wam o tym, że na ciepłe, letnie dni najlepszym wyborem na górskie wędrówki są Góry Stołowe i Czeski Raj. Skalne Miasta, które się znajdują w tych pasmach górskich, złożone są z potężnych formacji skalnych, w których panuje przyjemny chłód. Skalne labirynty to dla nas zawsze numer jeden jeśli chodzi o wędrówki w czasie, gdy słupki rtęci na termometrach pokazują wysokie wartości.

Leżeć, leżeć i leżeć…, czyli dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was idealny urlop to taki, kiedy nic nie robicie… Śpicie, do której tylko Wam się podoba, leżycie do oporu nad wodą, czy też popijacie drineczka z palemką. Okej, my to rozumiemy i każdy rodzaj odpoczynku bardzo szanujemy. My, jednak mamy nieco odmienne podejście do życia. Chcemy chwytać każdą chwilę, jaka jest nam dana. Sprawiać, by czuć, że nie marnujemy ani jednej minuty ze swojego życia. Przez takie podejście nauczyliśmy się planować tak wolny czas, by wypełnić go zwiedzaniem, nowych i ekscytujących miejsc. A, że kochamy góry, to wybór pada właśnie często na nie. Górskie szlaki pozwalają nam nie tylko na obcowanie z naturą i podziwianie pięknych panoram. To dzięki nim zachowujemy spokój, łapiemy równowagę między życiem zawodowym a tym prywatnym. Dają nam ukojenie dla codziennych problemów. Po prostu nie umiemy usiedzieć. Musimy się ruszać, przemieszczać się, bo to nam daje szczęście. Dlatego kraje egzotyczne to nie jest idealny kierunek podróży dla nas. W nich samodzielna eksploracja jest bardzo trudna. A kiedy dodamy do tego zadania, pełną życia i energii 3-latkę, która z nami podróżuje, to działanie to jest wręcz awykonalne.

Czytaj także: Jak budżetowo latać po świecie?

Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?
Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?

Spacer pod palmami, czy pod sosnami?

Co wybieracie? Spacer pod palmami, czy wędrówkę leśnym duktem wśród niezwykłego zapachu sosny? Wiemy, że wśród Was są tacy, którzy zdecydują się na palmy. Zapewne większość naszego społeczeństwa dokonałaby takiego wyboru. My, jednak znajdujemy ukojenie na leśnych ścieżkach. Niesamowity zapach drzew, kojący śpiew ptaków, delikatnie unosząca się woń ściółki… Tego wszystkiego nie dadzą nam palmy. Jakby tego było mało, wędrówka leśnym duktem, to idealny sposób na spędzenie upalnego dnia. W lesie jest dużo chłodniej niż na otwartej przestrzeni. Dlatego wybór lasu, jako miejsca do spędzenia czasu, dla osób nielubiących upałów (czyt. „nas”), będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo las magazynuje wodę, więc, nawet gdy dookoła panuje susza, to drzewa i ściółka leśna stanowią ważny jej rezerwuar.

Czytaj także: Thule Landmark 60. Idealny plecak do samolotu

Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?
Dlaczego nie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów?

A może, jednak wybierzesz się w podróż do egzotycznych krajów?

My z pewnością w najbliższym czasie nie wyjedziemy do egzotycznych krajów. Może na taki krok zdecydujemy się na emeryturze? Chociaż marzy nam się, żeby wtedy mieć również tyle siły, by nadal podróżować i eksplorować jak dotychczas. Czas pokaże. Jednak jeśli Ty chciałbyś wybrać się w podróż do egzotycznych krajów, bo w przeciwieństwie do nas uwielbiasz spędzać czas, relaksując się nad wodami ciepłego morza, to mamy dla Ciebie propozycję. Wyszukiwarka tanich wyjazdów w ofercie last minute! To najlepszy sposób na udany urlop, przy jednoczesnej gwarancji nienadszarpniętego budżetu. Marzysz o wypoczynku w Egipcie, Emiratach Arabskich, a może o wyjeździe do Kenii? Najlepsze egzotyczne lasty na https://turystycznyninja.pl/last-minute/egzotyka/

Czytaj także: Jakie jedzenie zabrać ze sobą w góry?