Dubrownik

Wpis sponsorowany

Większość naszych propozycji na blogu dotyczy wypadów typowo górskich. Dostajemy, jednak od wielu z Was sygnały (w szczególności od naszych starszych czytelników), że mimo iż pokazujemy piękne krajobrazy to wyjście na szlak ze względu na wiek i stan zdrowia stanowi dla Was spory wysiłek. Wychodząc naprzeciw Waszym  oczekiwaniom, na naszym blogu pojawiają się również  posty dotyczące zwiedzania zamków, parków, ogrodów botanicznych, czy całych miast. W kwestii  odwiedzania, szczególnie tych większych miejscowości, jak Drezno, Berlin, czy Ljubljana, pojawia się u Was wiele pytań, które do nas kierujecie. Największe znaki zapytania stawiacie przy sprawach związanych z dojazdem, poruszaniem się po mieście, czy szukaniem w nim noclegu. 

W kierunku Ljubjanskiego Zamku
Ljubljana
Drezno
Drezno
Dubrownik
Dubrownik

W jaki sposób zaplanować zwiedzanie miasta? 

City break, czyli zwiedzanie miast to coraz bardziej popularny sposób na spędzenie krótkiego urlopu, czy tylko weekendu. Najbardziej popularne są wyjazdy do największych stolic europejskich. Równie dobrym pomysłem jest odwiedzenie mniejszych, ale także bardzo urokliwych miejscowości. 

Planowanie podróży powinniśmy zacząć od określenia celu naszego wyjazdu. Czy jesteśmy bardziej nastawieni na zwiedzanie i zobaczenie jak największych liczby ciekawych miejsc i zabytków (tak właśnie najczęściej wyglądają nasze city break;)), czy jednak na odpoczynek, relaks, a może na spróbowanie specjałów lokalnej kuchni. Dopiero wtedy, jesteśmy w stanie określić ile czasu niezbędne jest nam do zobaczenia wszystkich zaplanowanych atrakcji.

Kolejno przychodzi nam do poszukiwania noclegu. Nie ukrywamy, że my nie lubimy za dużo grzebać w sieci w poszukiwaniu idealnego pokoju i do tego celu używamy popularnych wyszukiwarek jak booking, czy airbnb.

Następnie przychodzi nam przygotowanie  transportu do miejsca docelowego. Możemy korzystać z transportu publicznego, czyli autokarów dalekobieżnych, albo pociągów. Jednak zdecydowanie lepiej jest, jeśli mamy swój własny samochód. Wtedy niezbędne okazuje się przygotowanie mapy dojazdu (w tym miejscu przekazujemy ukłony dla twórców maps.google). Ważne jest pozyskanie informacji na temat winiet autostradowych, a także o parkingach w mieście, które odwiedzamy oraz czy nie ma w nim stref zamkniętych, do których po prostu nie wjedziemy.

Następnie musimy określić konkretny plan zwiedzania, aby nasza wizyta nie skończyła się chaotycznym spacerowaniem po mieście, tylko aby przyniosła nam jak najwięcej korzyści. W tym celu warto zaopatrzyć się w przewodnik (nadal cenimy bardzo wersje książkowe) albo poszukać informacji na blogach podobnych do nas (chyba, że coś godnego uwagi znajdziecie na naszej stronie;) –> CITY BREAK).

Jak już to wszystko zorganizujecie nie pozostaje Wam nic innego jak ruszyć ku przygodzie!

Berlin
Berlin
Rzym
Rzym

A może skorzystać z pomocy biura podróży?

Dla wielu z Was zorganizowanie takiego wyjazdu to z pewnością wielkie przedsięwzięcie. Niektórzy boją się poruszać po obcym kraju swoim samochodem, a szukanie noclegu “na własną rękę” stanowi dla nich bodziec stresowy. Inni kompletnie nie umieją zaplanować swojego pobytu w ten sposób aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji, czy poznać lokalną kulturę. Wtedy z pomocą przychodzą biura podróży, które w swojej ofercie mają wyjazdy kilkudniowe do wielu miast. Jednym z nich jest R.pl, w którego ofercie znajdziecie takie kierunki jak Praga, Paryż, Rzym, Budapeszt, a nawet Dubaj!

Zobacz także: Görlitz- co warto zobaczyć?

P.S. Korzystanie z gotowych ofert to nie wstyd;) My też tak zaczynaliśmy swoją przygodę z podróżowaniem;) Dzięki temu, samodzielne planowanie wyjazdów (zwłaszcza  tych zagranicznych) z upływem czasu stawało się łatwiejsze.

Szczegółowa ofertę znajdziecie pod tym linkiem ->

http://r.pl/city-break

Florencja
Florencja
Watykan
Watykan

Jakie są zalety skorzystania z oferty biura podróży? 

  • mamy zagwarantowany transport i nie musimy się martwić jaką trasę wybrać, jaką winietę zakupić, czy gdzie zaparkować swój samochód; 
  • zorganizowane są noclegi i wyżywienie, stąd nie musimy poświęcać czasu na szukanie odpowiedniego dla nas, a jednocześnie niezbyt drogiego noclegu, a także poszukiwanie restauracji; 
  • nad naszym bezpieczeństwem czuwa pilot wycieczki, który świetnie zna miasto, które zwiedzamy i odpowie na każde, nawet te najtrudniejsze pytanie;)
  • po mieście oprowadza nas licencjonowany przewodnik, który na co dzień jest jego mieszkańcem. Z tego względu słucha się go z zaciekawieniem, a kolejność zwiedzanych obiektów nie jest przypadkowa; podczas wycieczki jesteśmy ubezpieczeni, co w przypadku wypadku, gwarantuje nam pełną opiekę za granicami naszego kraju; 

A Wy jakie macie pomysły na zorganizowanie idealnego city break? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach;) 

Wiedeń
Wiedeń

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!