Beskid Śląski, Beskidy, W góry z dzieckiem

Beskid Śląski: Ochodzita (895 m n.p.m.)

Ochodzita (895 m n.p.m.) choć nie należy do wybitnie wysokiego szczytu w Beskidzie Śląskim, to z jego wierzchołka rozpościera się jedna z piękniejszych i najbardziej rozległych panoram w całych Beskidach! 

Jedna z najpiękniej położonych ławeczek w całych Beskidach

Jak tutaj dotrzeć? 

Na szczyt Ochodzitej nie prowadzi żaden szlak turystyczny, jednak ścieżka wiodąca na szczyt jest bardzo widoczna. Rozpoczyna się ona przy karczmie w Koniakowie o nazwie, nomen omen… Ochodzita, skąd po betonowych płytach kierujemy się ku górze. Im wyżej, tym betonu mniej, a więcej pastwiska, ale na szczyt na pewno bez problemu dojdziecie:) 

Ochodzita- ile zajmuje dojście na szczyt? 

Spokojnym spacerem maksymalnie 10 minut (od wspomnianej wyżej karczmy), stąd jest to szczyt, na który spokojnie można zabrać osoby, które z górami nie mają zbyt wiele wspólnego;) A może zakochają się w nich, właśnie na Ochodzitej?:)

Ochodzita- co zobaczymy ze szczytu?

To wszystko zależy od pogody;) Ale biorąc pod uwagę sprzyjające warunki atmosferyczne możemy z niej podziwiać szczyty Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego, Śląsko- Morawskiego, a nawet Tatry, Małą Fatrę, czy Jeseniki! Taka lista musi robić wrażenie i działać na wyobraźnię;) 

Na szczycie znajdziecie też ławeczkę, na której warto przysiąść i rozkoszować się widokiem na Koniaków, a także szczyty Beskidu Śląskiego i Śląsko- Morawskiego. Jest tutaj również słynna brama z napisem “Ochodzita”, kapliczka i pomnik św. Jana Pawła II, a także nadajnik przekaźnikowy, dzięki czemu Ochodzita jest rozpoznawalna z daleka. 

To, kto jedzie zakochać się w Beskidzie Śląskim, właśnie na Ochodzitą?:> 

Więcej propozycji na wycieczkę po Beskidzie Śląskim znajdziecie tutaj: 4 Najpiękniejsze Szlaki w Beskidzie Śląskim

Może Cię zainteresuje: 10 najpiękniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim

You may also like...

Dodaj komentarz