Beskid Sądecki, Beskidy

Wola Krogulecka- platforma widokowa “ślimak”

Nietypowa platforma widokowa w kształcie ślimaka znajdująca się w pobliżu wsi Wola Krogulecka to jeden z ciekawszych tego typu obiektów w polskich górach. Gdy ją zobaczyliśmy zadaliśmy sobie pytanie, po co ją ktoś tutaj wzniósł skoro i bez niej widok byłby identyczny? No właśnie, ale pewnie, gdyby nie było tutaj platformy widokowej to i my i wiele innych turystów nigdy nie odwiedziło by tego miejsca. Stała się ona magnesem dla pięknych widoków, jakie się stąd rozpościerają. 

Platforma widokowa “Ślimak” w Woli Kroguleckiej

Platforma widokowa ślimak Wola Krogulecka- jak dojechać? 

Wola Krogulecka to wieś znajdująca się pomiędzy Starym Sączem, a Piwniczną- Zdrój. Aby się tutaj dostać należy podążać drogą krajową nr 87 w kierunku południowym i we wsi Barcice za znakami skręcić w lewo i podążać ku Woli Kroguleckiej. Podjazd do wsi bywa stromy, więc szczególnie w zimie może sprawić trudności. 

Przy samej platformie widokowej znajduje się parking na kilka samochodów, który jednak jest dostępny jedynie w dni powszednie. Natomiast, w weekendy i święta należy korzystać z parkingu oddalonego od platformy widokowej o ok. 300 metrów (zmieści kilkanaście samochodów).

Co zobaczymy z platformy widokowej ślimak w Woli Kroguleckiej?

Widoki, jakie rozpościerają się z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej obejmują swym zasięgiem przede wszystkim szczyty Beskidu Sądeckiego z pasmem Radziejowej, Beskid Wyspowy z wyróżniającym się Jasieniem oraz Mogielicą, a także Dolinę Popradu i Pogórze Rożnowskie. Jednym słowem jest gdzie zawiesić oko! 

P.S. przy platformie widokowej znajdują się ławeczki, a także wiata do grillowania. Stąd, warto zaplanować tutaj dłuższy pobyt i rozkoszować się pięknymi widokami. 

You may also like...

Dodaj komentarz