A Ty jak wymieniasz walutę? Walutomat.pl

Artykuł sponsorowany

Podróżowanie poza granice naszego kraju wiąże się z koniecznością zaopatrzenia się w obcą walutę. Sami marzymy o tym, by chociaż w całej Europie była taka sama waluta i nie musielibyśmy przeliczać ile pieniędzy musimy wymieniać, czy nie będzie za mało, czy za dużo. Na szczęście obecnie istnieje sporo nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym nie pozostaniemy poza granicami naszego kraju bez potrzebnej gotówki.

Po pierwsze możemy do wszelkich transakcji używać kart płatniczych, jednak prowizja za przewalutowanie jest wysoka i taka operacja nie zawsze jest w pełni opłacalna. Lepszą opcją wydaje się być założenie konta walutowego w banku. Takie rozwiązanie jest możliwe w wielu placówkach jako konto wspólne z kontem osobistym. Dzięki aplikacjom mobilnym wewnętrzny przelew na konto walutowe jest szybki, tak samo jak wymiana pieniędzy na interesującą nas walutę. Ta opcja wiąże się z mniejszą prowizją niż wykorzystanie karty płatniczej, ale i tak jest ona droższa od wykorzystania serwisów wymiany walut.

Dzisiaj opiszemy Wam możliwości, jakie oferuje Walutomat.pl, pierwszy na świecie serwis wymiany walut powstały w 2009 r., z którego oferty i my korzystamy. Na czym polega jego działanie? Pieniądze są wymieniane między użytkownikami portalu za określoną z góry przez nich kwotę. Dzięki temu, możemy bardzo okazyjnie kupić walutę po niższej cenie niż ich średni kurs, gdy ktoś potrzebuje ją sprzedać szybko i nie zależy mu zbytnio na tym by osiągnąć wysoką cenę. Właśnie w ten sposób zaopatrujemy się w walutę, gdy wyjeżdżamy do krajów, w których płacimy w Euro. Dzięki temu na zakupie 1 euro możemy zyskać nawet 10 gr, w porównaniu do cen, które obowiązują w stacjonarnych kantorach. 

Jak szybko potrzebną nam walutę mamy u siebie na koncie? Trwa to dosłownie kilka minut. Pieniądze możemy przelać poprzez system Przelewy24, a inną opcją jest przelanie wcześniejsze pieniędzy do wirtualnego konta na Walutomacie, przez co wymiana potrzebnej nam waluty następuje jeszcze szybciej. Wpłat na konto Walutomatu można również dokonywać przy pomocy kart płatniczych lub kodów QR. Transakcje możemy zlecać bezpośrednio poprzez aplikację mobilną. Walutomat posiada taką, która jest obsługiwana zarówno przez system Android jak iOS.

Minusem korzystania z serwisu Walutomat.pl jest możliwość wymiany pieniędzy tylko i jedynie na  cztery waluty. Są to: euro, dolar amerykański, funt brytyjski, frank szwajcarski. Dla nas jest to niewygoda z tego względu, że często wyjeżdżamy do Czech i tam obowiązuje korona czeska, więc musimy zaopatrywać się w nią w klasycznych kantorach. 

Wymienione przez Walutomat pieniądze na konkretną walutę możemy mieć dostępne na swoich kontach walutowych, przelać na konto walutowe innej osoby lub odebrać w formie gotówki w jednej z placówek banku Millenium (taka funkcja jest dodatkowo płatna).

A co z bezpieczeństwem podczas przeprowadzania tego typu transakcji? Currency One, operator serwisu Walutomat, posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Dodatkowo o bezpieczeństwie jakie gwarantuje ta platforma niech świadczy fakt, że z jej funkcji korzysta aktualnie ponad 300 tys. osób, a przez 10 lat jej działalności wymienionych zostało ponad 60 mld zł! 

Istnieje sporo możliwości na wymianę pieniędzy przed naszymi zagranicznymi podróżami. My wybieramy zawsze te, które gwarantują szybkość i osiągnięcie jak najniższej ceny. 

A Wy w jaki sposób kupujecie obce waluty?
Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. Uwaga! Konkurs! 
KAŻDY kto wymieni walutę poprzez serwis Walutomat.pl, i odpowie na pytanie, w jaki sposób widzi wymianę walut za 10 lat otrzyma bon do empik.com na 30 zł. Dodatkowo wszystkie zgłoszenia konkursowe powalczą o smartphone  Samsung Galaxy S10!

Szczegóły w linku: https://www.walutomat.pl/landing/urodziny/?ref=pl_pp_c1_manawpodrozy_blog_b2c_pl_na_pl_na_empik

Jeśli znalazłeś na naszym blogu poszukiwane przez Ciebie informacje, kolejną inspirację na wycieczkę, czy odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie, to będziemy niezwykle wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do naszej blogowej świnki skarbonki (kliknij w poniższy obrazek). Dziękujemy!!!