Czechy Europa Góry Stołowe Sudety

Skalne Miasto Ardszpach

Start: Ardszpach
Cel: Skalne Miasto
Odległość: 9km
Liczba punktów GOT: 11
Czas wycieczki: wrzesień 2017 r.

Ardszpach
Ardszpach

Ardszpach

Skalne miasto w czeskim Ardszpachu to kolejny przystanek na naszych wycieczkowym szlaku. Ciężko cokolwiek opisywać, po prostu warto tu przyjechać i zobaczyć, jak wspaniały spektakl może nam zafundować natura. Jedyne, co możemy poradzić to pokonanie całej duże pętli przygotowanej dla turystów, łącznie z najwyższym na świecie, podziemnym wodospadem, jeziorkiem, gdzie można przepłynąć się łódką, a także spojrzenia na parę zakochanych i widoki z wielkiej panoramy. To tylko nieliczne z atrakcji jakie można tu pooglądać.

Ardszpach
Ardszpach
Ardszpach
Ardszpach
Ardszpach
Ardszpach

Teplickie Skały

Dodatkowo, co możemy polecić to przejście się do Teplickich Skał- bardzo urokliwego miejsca, pozbawionego dużej ilości turystów, w którym skalne rzeźby ukryte są w leśnych zakątkach. Jeszcze dużo tutaj do przejścia przed nami, jednak na pewno odwiedzimy te rejony po raz kolejny.

Błędne Skały
Błędne Skały

Błędne Skały

W drodze powrotnej zajechaliśmy ponadto w Błędne Skały. Ten labirynt skalny umiejscowiony po polskiej stronie, rozmiarami znacznie ustępuje swojemu odpowiednikowi w Czechach, jednak jak najbardziej polecamy jego odwiedzenie. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *