Czechy Europa Góry Rychlebskie Sudety

Medvedy kamen w Rychlebskich Horach

Start: Lazne Jesenik
Cel: Medvedy kamen
Odległość: 9,7 km
Liczba pkt GOT: 14
Czas wycieczki: sierpień 2017 r. 

W kierunku Medvedy Kamen
W kierunku Medvedy Kamen

Skąd prysznica ród

Początek naszej wycieczki w najbardziej na wschód wysuniętą część Gór Rychlebskich zaczynamy w Lazne Jesenik. Jest to urokliwe miejsce, które jest częścią miasta Jesenik. Znajdują się tutaj liczne sanatoria, z których najsłynniejsze jest nazwane na cześć pomysłodawcy licznych hydroterapii oraz wynalazcy prysznica- Priessnitz.

Na Medvedy Kamen
Na Medvedy Kamen

Medvedi Kamen zapamiętamy do końca życia

Stąd ruszamy czerwonym szlakiem w kierunku Jitrni Pramen i następnie Medvedi kamen. Urokliwy las,, w którym płynie wszędzie woda! Może nie dosłownie, bo wszystko dzieje się pod ziemią, a skutek tego można oglądać w licznych źródłach usytuowanych w masywie Studnicni Vrch. Następnie uciekamy w lewo na Medvedi kamen. Jest to kamen, na którym jest usytuowany punkt widokowy. Wspaniałe miejsce, w którym Natalia obiecała, że spędzi ze mną resztę życia:) Rozpościera się z niego panorama na całe Góry Rychlebskie od północy do południa, z najwyżzym szczytem- Smrk, ale i również Masyw Śnieżnika i bardziej na południe Jeseniki z Keprnikiem i Serakiem w roli głównej.

Panorama na Rychlebskie Hory
Panorama na Rychlebskie Hory

Kolejne Pramen

Już jako narzeczeni wracamy znów na czerwony szlak, który pętlą wzdłuż kolejnych „Pramen” wraca do Lazne Jesenik. Przed sanatorium urządzamy sobie dłuższy odpoczynek skąd spoglądamy na panoramę Zlatego Chlumu, Krizovego Vrchu, Orlika, Malego Deda, Pradeda i Cervonej Hory. 

Jeden z Pramen
Jeden z Pramen

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *