Beskid Mały Beskidy

Beskid Mały: Kiczera w cieniu Góry Żar

Z widokiem na zbiornik na Żarze…

Kiczera to szczyt sąsiadujący z bardzo popularną Górą Żar. 

Na szczycie wznoszącym się na wysokość 827 m n.p.m. stoi wiata z miejscem na ognisko. Jest tutaj dużo mniej turystów niż na wspomnianym wcześniej Żarze, a zdecydowanie można z niej podziwiać dużo ładniejsze widoki! To stąd najpiękniej widać zbiornik szczytowy elektrowni wodnej, który zbudowano w końcu lat 70. XX w. na szczycie Góry Żar. Jest to jedyna taka konstrukcja w Polsce a bardzo podobną, tyle że większą można podziwiać w Czechach, a dokładniej w Jesenikach. 

WYBIERAJĄC SIĘ NA WYCIECZKI W GÓRY NIE ZAPOMNIJ O DODATKOWYM UBEZPIECZENIU, KTÓREGO KOSZT NA JEDEN DZIEŃ TO ZALEDWIE 2- 3 ZŁ! UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE MOŻESZ ZNALEŹĆ TUTAJ
W tle zbiornik na Górze Żar
W tle zbiornik na Górze Żar

…. i na Jezioro Międzybrodzkie

Wracając jednak do Kiczery, to z niej pięknie prezentuje się Jezioro Międzybrodzkie ze szczytami go otulającymi- Magurką Wilkowicką, Hrobaczą Łąka. Z tej perspektywy majestatycznie wygląda Jezioro Żywieckie ze szczytami Beskidu Śląskiego w tle (Barania Góra, Skrzyczne).

Na szczycie Kiczery
Na szczycie Kiczery

Panorama na Leskowiec

Na stronę wschodnią rozpościera się natomiast panorama na Leskowiec, a także miasta: Andrychów oraz Kęty. Z Kiczery świetnie widać startujące samoloty z lotniska znajdującego się u stóp Góry Żar oraz na kolejkę linową, którą rzesze turystów dostają się na szczyt. 

Z widokiem na Leskowiec
Z widokiem na Leskowiec

To kto chętny na chillowanie na Kiczerze? 

You may also like...

1 Comment

  1. Nas ostatnio trochę gonił czas, więc tylko Górę Żar zaliczyliśmy i to z naszym maluchem bardzo lajtowo, wjechaliśmy ba górę kolejką, czasem trzeba odpuścić, tym bardziej, że jazda kolejką była wielką frajdą dla malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *