Europa Słowacja Tatry Tatry Wysokie

Chata pod Soliskiem ze Strbskego Plesa

Start: Strbske Pleso
Cel: Chata pod Soliskiem
Odległość: 8,4 km
Liczba Punktów GOT: 13
Czas wycieczki: lipiec 2017 r.

Przed Chatą pod Soliskiem
Przed Chatą pod Soliskiem

Elektriczką do Strbskego plesa

Pogoda nie zachęca do wychodzenia z namiotu, jednak po to wybraliśmy się w Tatry, by po nich pochodzić. Deszcz przestaje padać więc zbieramy się na pociąg, którym chcemy dojechać do Strbskego Plesa. Z Tatranskiej Łomnicy- elektriczka jedzie ponad godzinę. Niestety im dalej, tym wyżej i tym gęstsza mgła spowija okolicę.

Przy górnej stacji kolejki na Chatę pod Soliskiem
Przy górnej stacji kolejki na Chatę pod Soliskiem

W poszukiwaniach niebieskiego szlaku

Gdy dotarliśmy do miasteczka to widoczność nie przekraczała nawet kilkadziesiąt metrów. Postanawiamy wzdłuż jeziora dotrzeć do niebieskiego szlaku i udać się na Skrajne Solisko. Obok skoczni narciarskiej, dość stromą ścieżką w niecałą godzinę dochodzimy do chaty pod Soliskiem. Niestety zaczyna dość intensywnie padać deszcz. Postanawiamy przeczekać chwilę w schronisku, trochę się osuszyć i zobaczymy co robimy dalej.

Widok z elektriczki
Widok z elektriczki

Prawdziwa ulewa dopiero przed nami

Niestety zamiast lepszej pogody jest coraz gorzej i wejście na Skrajne Solisko jest w tym momencie bez sensu. Dlatego tą samą drogą schodzimy do jeziora. Tutaj łapie nas prawdziwa ulewa, więc chowamy się w pobliskiej restauracji. I na tym kończy się wycieczka tego dnia. Niestety Tatry wokół Strbskego Plesa okazały się bardzo niełaskawe, dlatego na pewno w nie wrócimy. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *